Ve chvíli, kdy venku panuje nepříznivé počasí, je zapotřebí uskladnit veškeré předměty, jež na zahradě máte, aby nedošlo vlivem deště či větru k jejich poškození. Ne vždy je však nutné vše přemístit někam do kůlny, garáže, případně přímo do domu. Postačí, když máte k dispozici dostatečně velké a účinné zakrývací plachty.

Hlavní důvody pro pořízení krycích plachet na míru

Krycí plachta vám usnadní spoustu práce. Nejenže nemusíte zahradní nábytek, nářadí a další věci přesouvat neustále dovnitř a ven, ale zároveň je udržíte čisté a máte je pořád po ruce, když bude zapotřebí. Vždy je přitom důležité předměty zakrýt skutečně dokonale. V současnosti už se dají pořídit plachty na míru, takže si je při objednávce sami můžete uzpůsobit vašim potřebám a požadavkům, firma vám je následně na základě toho vyrobí. Tuto možnost poskytuje kupříkladu renomovaná společnost Plachty Štěpáník, která nabízí vysoce odolné plachty z polyetylenu.

Nezbytné vlastnosti, jež nesmějí u zakrývacích plachet chybět

Zakrývací plachty z kašírovaného polyetylenu mají vysokou odolnost. Vydrží i v extrémních podmínkách, pakliže jsou dobře ukotvené. Pro lepší uchycení se dají zakoupit krycí plachty s oky, tudíž je pak snadno přichytíte třeba k části domu, zábradlí, potažmo dalším pevným bodům na vašem pozemku.

Každá kvalitní krycí plachta má mít voděodolnou úpravu. Hlavním důvodem pro její použití je totiž právě zejména ochrana před deštěm. Zakrývací plachty však určitě oceníte také během mrazivého počasí, při prudším větru, leckdy se dají aplikovat jako ochrana před přímými slunečními paprsky a UV zářením.

Cena není překážkou

Zakrývací plachty nejsou nijak drahou záležitostí. A to ani tehdy, pořídíte-li si je na míru. Nejlevnější modely stojí kolem 200 Kč, což je investice, kterou si jistě může dovolit každý majitel rodinného domu. Na zahradě jde o velmi cenného pomocníka, díky němuž budou vaše věci v bezpečí před nepříznivými klimatickými podmínkami, ale rovněž třeba před domácími mazlíčky a hospodářskými zvířaty.

Mohlo by se vám líbit:

Kvality pohovek Natuzzi Editions a Natuzzi Italia

Vybíráme křesla do obývacího pokoje

Z celuloidu se nejprve vyráběly biliárové koule, teprve později se ukázal být užitečným i pro další účely

Příprava kávy french press má jednu důležitou zásadu

Geodetické práce odborně a kvalitně

Začínáme udit – rady a tipy pro úplné začátečníky