Chystáte se vybavovat dětský pokojíček? Zkuste se zamyslet nejen nad tím, co by bylo praktické, ale rovněž nad tím, jaké kusy nábytku by ocenily vaše děti. Máme pro vás pár tipů pro různé věkové skupiny.

Rodiče se většinou snaží kupovat nábytek co nejuniverzálnější, aby vydržel ideálně až do té doby, než se potomek odstěhuje. Aspoň jeden kousek byste však mohli zvolit jinak.

Menší děti si zamilují originální postýlku

Malým dětem nemusíte kupovat infantilní dětský nábytek v růžové barvě. Skříňky, stůl i židli zvolte klidně neutrální, ať vydrží dlouhou dobu. Určitě však investujte do originální postele. Ty nejmenší zaujme postel ve tvaru autíčka či princeznovská postýlka s nebesy, nejšťastnější budou třeba za palandu se skluzavkou. Trochu větší děti budou zase nadšené z vyvýšené postele, pod níž se může nacházet i stůl či úložný prostor.

Starší děti ocení gauč

Co pro starší děti? Dospívající ocení gauč. Jednak se na něj mohou vyvalit odpoledne ke knížce nebo televizi, jednak poslouží na přespávání kamarádů, případně kamarádek. Možná se bude hodit i vám, až si v budoucnu přijdete za potomkem popovídat.

Sázkou na jistotu je sedací pytel

Nezávisle na věku děti potěší sedací sedací pytel. Vyberte nějaký originální, třeba ve tvaru fotbalového míče nebo přímo židle. Má nespočet využití, bude se hodit zejména na lenošení. A kdyby ho dítě náhodou nevyužívalo, vždycky máte možnost ho přestěhovat třeba do obývacího pokoje.

Potěšit může i drobný doplněk

Nechcete utrácet peníze za nábytek do dětského pokoje, který budete muset za pár let vyměnit? Přijde vám postel se skluzavkou jako vyhozené peníze? Pak dolaďte pokoj pomocí drobnějších doplňků – světla v podobě Dory z Hledá se Nemo, dřevěného houpacího koníka, závěsného metru na stěně, židličky se Šmoulinkou apod.

Děti si zaslouží mít kolem sebe oblíbené motivy a veselé barvy, i kdyby takový nábytek měl být o něco dražší. On ale vůbec nemusí. Podívejte se na Hmnabytek.cz.

Mohlo by se vám líbit:

Vybíráme křesla do obývacího pokoje

Z celuloidu se nejprve vyráběly biliárové koule, teprve později se ukázal být užitečným i pro další účely

Příprava kávy french press má jednu důležitou zásadu

Geodetické práce odborně a kvalitně

Začínáme udit – rady a tipy pro úplné začátečníky

V Praze 10 roste osobitý rezidenční projekt Malešický háj