Začínáte se v noci potit? Možná je na vině materiál lůžkovin, do nichž uléháte! Ten je totiž v těchto dnech zralý na výměnu.
Prakticky ze dne na den venkovní teploty raketově vyskočily na tropickou třicítku. A pěkně teplo nám začalo být i v noci. Nastal proto nejvyšší čas vyměnit zimní lůžkoviny za letní. Tedy hřejivé zimní za chladivé letní.

Zimní povlečení uložte na příští zimu

Jaké ložní povlečení jste používali v zimním období? Mohl to být flanel, mikroflanel či mikroplyš. Všechny tyto materiály splňují parametry zimního povlečení na výbornou. Obzvláště mikroplyš vás zahřeje i ve velmi třeskutých mrazech. Pro letní noci je ale díky své extrémní výhřevnosti vyloženě nevhodný. Proto jej z lůžkovin sundejte, vyperte a uložte na příští zimu. A pokrývky i polštáře oblečte do povlečení letního.

Není satén jako satén

Do horkých letních nocí lze doporučit například povlečení z bavlněného saténu. Příjemné, pevné, hladké na dotek a luxusní na pohled. Opravdu kvalitní saténové povlečení je vyrobené výhradně z přírodních materiálů, které se odrážejí i na jeho výsledné ceně. Za kvalitní saténové povlečení proto zaplatíte i dva tisíce korun (saténové francouzské povlečení na dvoulůžko je na e-shopu Mikaton.cz k mání za 2209 Kč).

Pozor na levný polyester

Pokud v supermarketu narazíte na saténové povlečení za dvě stovky, bude zřejmě vyrobené z polyesteru. Ten sice dobře chladí, ale také bývá více klouzavý a méně prodyšný. Rozdíl je ovšem i v životnosti těchto materiálů. Zatímco bavlněný satén si i po letech udrží svůj tvar i barvy, polyester po několika vyprání žmolkovatí.

Luxusní damašek

Pro letní noci je vhodný i damašek vyráběný z jemné příze egyptské bavlny. Na pohled elegantní, nadčasový, příjemný na dotek a nenáročný na údržbu. A na loži se opravdu skvěle vyjímá. Povlečení z damašku totiž většinou bývá jednobarevné a s velmi decentním vzorem. Naším favoritem je například šedé damaškové povlečení Rokoko z portfolia již zmínění internetové galanterie Mikaton.cz, která má spolu s ložním povlečením ve svém portfoliu i zajímavé dekorace, spodní prádlo, hračky a další zboží do domácnosti.

Mohlo by se vám líbit:

Vybíráme křesla do obývacího pokoje

Z celuloidu se nejprve vyráběly biliárové koule, teprve později se ukázal být užitečným i pro další účely

Příprava kávy french press má jednu důležitou zásadu

Geodetické práce odborně a kvalitně

Začínáme udit – rady a tipy pro úplné začátečníky

V Praze 10 roste osobitý rezidenční projekt Malešický háj