Máte v plánu vyměnit stará okna za nová? V tom případě vás do tohoto procesu trochu zasvětíme.

Výměna oken patří mezi významné investice. Kvalitní okna domu dávají tvář. Jsou však také zárukou nízké prostupnosti hluku a díky svým tepelněizolačním vlastnostem zajišťují i znatelnou tepelnou úsporu. Obzvláště v zimním období většina tepla z domu uniká právě nedostatečně těsnícími okny. Pokud to je váš případ, rozhodně je na místě začít uvažovat o jejich výměně. Co všechno vás v tomto případě čeká a nemine?

Krok č. 1 – konzultace

Prvním krokem je konzultace s dodavatelem či přímo výrobcem vašich nových oken, jemuž budete moci specifikovat své možnosti a požadavky. A on vás na oplátku zasvětí do všech možností a typů oken. Vyzdvihne přednosti oken plastových, hliníkových i dřevěných a nabídne nejlepší možné řešení právě pro vaši nemovitost.

Krok č. 2 – zaměření a ladění detailů

Dalším krokem je zaměření zkušeným technikem. Ten dorazí přímo k vám domů a za použití přesné techniky zaměří stavební otvory. V ten okamžik však bude prostor i pro ladění detailů, tedy volbu vhodného materiálu a barvy vašich nových oken. Uvědomte si, že okna by měla ladit nejenom se stylem budovy, ale i se stylem jeho interiéru.

Krok č. 3 – vytvoření cenové nabídky a potvrzení objednávky

Následuje stanovení cenové nabídky. Ta u renomovaných dodavatelů bývá kompletní. Zahrnuje tedy i montáž, zednické začištění i ekologickou likvidaci oken starých. Budete-li s cenou souhlasit, objednávku potvrdíte a s firmou si objednáte termín montáže.

Krok č. 4 – montáž oken

Ve smluvený termín montážní parta vymění stará okna za nová. Tedy šetrně odstraní ta původní a nahradí je okny novými. Délka samotné montáže je závislá především na typu nových oken. Jiné časové nároky má montáž plastových oken a jiné oken hliníkových.

Krok č. 5 – začištění oken po výměně

Každá montáž je zakončena tzv. zednickým začištěním ostění, tedy prostoru kolem oken. K tomu se většinou používá jádrová omítka či fasádní lepidlo, které dokáže srovnat jakékoliv nesrovnalosti.

Krok č. 5 – předání

A je v podstatě hotovo. Ještě zbývá, aby vás montážní technici s okny seznámili a naučili vás je používat. Zákazník v tento okamžik také bude obeznámen s údržbou oken a jejich seřizováním. 

Zdroj: 

https://www.jis.cz/zamereni/

https://www.jis.cz/montaz-a-zacisteni/

https://www.jis.cz/cenova-nabidka/

Mohlo by se vám líbit:

Vybíráme křesla do obývacího pokoje

Z celuloidu se nejprve vyráběly biliárové koule, teprve později se ukázal být užitečným i pro další účely

Příprava kávy french press má jednu důležitou zásadu

Geodetické práce odborně a kvalitně

Začínáme udit – rady a tipy pro úplné začátečníky

V Praze 10 roste osobitý rezidenční projekt Malešický háj