Pohodlná sedací souprava, nebo alespoň pohovka a minimálně dvě křesla do obýváku patří, nemyslíte? Na základě jakých parametrů ale vybrat ta pravá? Dozvíte se to z následujícího článku.

Obývací pokoj bez pohovky a minimálně dvou křesel, to by snad ani nebylo ono. Jejich výběr však není radno podceňovat. Už jen z toho důvodu, že křesla neměníme tak často jako ložní povlečení, je na místě je vybírat velmi pečlivě. Jedině tak vám budou dlouho a dobře sloužit.

Zaměřeno na design

Křesla do obývacího pokoje vybíráme na základě hned několika parametrů. Prvním je samozřejmě jejich design a barva. V tomto ohledu by samozřejmě měla ladit s ostatním vybavením vaší domácnost, či alespoň obýváku. Křesílka můžete mít moderní či přímo designová, rustikální, relaxační, polohovatelná nebo třeba závěsná. Zřejmě vás nemusíme upozorňovat, že obývák vybavený rustikálním nábytkem bude vyžadovat i rustikální křesílka.

Křeslo solitér

To samé platí na obývací pokoj v moderním stylu, v němž by rustikální křesla naopak působila jako pěst na oko. S jednou výjimkou – pokud ze svého křesla nechcete udělat výrazný solitér. V tom případě i modernímu interiéru často sluší výrazný, ať již starožitný, či designový kousek. Jednat se může o komodu, nebo právě křeslo. Ale pouze jedno, kterému navíc umožníte dobře vyniknout. Proto mu dopřejte dostatek prostoru okolo sebe.

Zaměřeno na materiál

Dalším parametrem při výběru křesel je jejich materiál. Na trhu, co se materiálu týče, najdete křesílka kožená a čalouněná. Každý z těchto materiálů má své přednosti a nedostatky. Kožené křeslo dobře vypadá, je nenáročné na údržbu a pravá kůže je také odolná proti oděru. Na dotek ovšem pro někoho může být příliš chladná. Na rozdíl od křesla čalouněného, které se však zase špatně čistí. Výhrou v každém případě jsou materiály, které jsou příjemné na dotek i nenáročné na údržbu. Jaké to jsou?

Odolné potahové materiály

Vůči vodě je například odolná, a přitom cenově dostupná eko kůže. Proto se z ní vyrábějí i moderní pohovky. Počítejte ovšem s tím, že při delším sezení se vám může lepit na pokožku. V tomto ohledu je příjemnější mikroplyš. Příjemně měkký a k tomu i odpuzující vodu. Ale zase nemusí odolat vyšší zátěži včetně řádění malých dětí a domácích mazlíčků. Někde mezi je polyester, mezi uživateli snad vůbec nejoblíbenější potahový materiál odolný proti otěru, pružný a voděodolný. Zkrátka správná volba!

Mohlo by se vám líbit:

Kvality pohovek Natuzzi Editions a Natuzzi Italia

Z celuloidu se nejprve vyráběly biliárové koule, teprve později se ukázal být užitečným i pro další účely

Příprava kávy french press má jednu důležitou zásadu

Geodetické práce odborně a kvalitně

Začínáme udit – rady a tipy pro úplné začátečníky

V Praze 10 roste osobitý rezidenční projekt Malešický háj