Pokud plánujete výstavbu rodinného domu, pravděpodobně řešíte, jaké možnosti vám moderní technologie nabízí. Velice úsporným řešením je tepelné čerpadlo, jenž je k dostání v mnoha modifikacích. Získáváte energii ze země, vody, případně vzduchu. Záleží na tom, co je v dané lokalitě optimálním zdrojem energie. V následujících řádcích vám o tepelných čerpadlech prozradíme více informací.

V první řadě bychom si měli říct, jaký účel mají tepelná čerpadla pro rodinné domy. Snižují provozní náklady na minimum, takže nebudete závislí na cenách energií. Dostanete totiž většinu tepla z okolí.

Tepelné čerpadlo ovládáte přes aplikaci

Přístroje jsou bezúdržbové, navíc jejich funkčnost a aktivitu můžete sledovat přes intuitivní mobilní aplikaci. Chlazení a vytápění rodinného domu si tak nastavíte jednoduše přes svůj smartphone, aniž byste zrovna byli doma. Jestliže se chystáte na dovolenou, snížíte teplotu v interiéru. Předtím, než se budete vracet, si přes aplikaci nastavíte vyšší teplotu, abyste přijeli do příjemně vyhřátého domu.

Tepelné čerpadlo je extrémně tiché, slibuje rekordní úspory, dlouhou životnost a bezproblémový chod. Pokud si objednáte tepelné čerpadlo od společnosti MasterTherm, máte na zařízení sedmiletou záruku. Tepelné čerpadlo je obnovitelný zdroj tepla pro vytápění i ohřev vody.

Tepelné čerpadlo se využívá i v průmyslové oblasti

V posledních několika letech jsou oblíbená i tepelná čerpadla pro průmysl. Uplatnění tedy přístroje nachází také v průmyslu, protože stále více firem si uvědomuje, že může ušetřit nemalé peníze. Pro průmyslové využití jsou čerpadla výkonnější, neztrácí na efektivitě, navíc jsou schopna zpětně využívat odpadní teplo. Slouží k chlazení, vytápění, ohřevu teplé vody i technologickým ohřevům.

Další výhodou je, že můžete získat i dotace z projektu Nová zelená úsporám, případně z programu Úspory energie.

Mohlo by se vám líbit:

Kvality pohovek Natuzzi Editions a Natuzzi Italia

Vybíráme křesla do obývacího pokoje

Z celuloidu se nejprve vyráběly biliárové koule, teprve později se ukázal být užitečným i pro další účely

Příprava kávy french press má jednu důležitou zásadu

Geodetické práce odborně a kvalitně

Začínáme udit – rady a tipy pro úplné začátečníky