Pokud máte rádi barevné vzory, a naopak nesnášíte monotónnost, poté je pro vás španělská dlažba jako dělaná. Jedná se totiž o dlažbu, která doslova hraje všemi tvary a barvami – krom klasických čtvercových dlažeb jsou k dostání i dlažby atypických tvarů, třeba ty obdélníkové nebo dlaždice ve tvaru šestiúhelníku. V barvách zas převládají různé kombinace hnědé, bílé a šedé barvy. Úplnou výjimkou nicméně nejsou ani zelené, žluté či růžové dlaždice.

Navíc vyráběny jsou i španělské obklady, kterými si můžete obložit stěny ve vašem domě, potažmo bytě – vše tedy můžete snadno sladit do jednotného stylu. Zkrátka pokud hledáte netradiční dlažbu a stejně tak netradiční obklady, pak jsou ty španělské tou nejlepší možnou volbou. Pokud jste však konzervativní a netoužíte po výstřednosti, zoufat rozhodně nemusíte, k dostání je i o poznání decentnější španělská dlažba.

Keramická dlažba, jež dokáže perfektně imitovat různé materiály

Ať už se rozhodnete pro koupi odvážnějších kousků španělské dlažby nebo naopak vsadíte na nadčasovou klasiku, jedno bude mít tato dlažba vždy společné – půjde o keramickou dlažbu, právě použitím keramiky jsou totiž španělské dlaždice charakteristické. Dostupné jsou navíc jak klasické dlaždice, tak i ty velkoformátové, jež jsou skvělé v tom, že díky nim nebude v dlažbě tolik nevzhledných spár a dlažba tak bude působit mnohem celistvějším dojmem. Byť nutno si přiznat, že u španělské dlažby to mnohdy není zrovna žádoucí, ta naopak jde směrem proti celistvosti a jednotnosti.

Španělské dlaždice mohou mít vlastní vzor, případně mohou imitovat některý z oblíbených materiálů. Obzvláště oblíbené jsou ty imitující kámen a beton. S prázdnou nicméně neodejdou ani milovníci dřeva, dostupné jsou i španělské dlaždice v dekoru dřeva. Milovníci luxusu zas určitě nepohrdnou španělskou dlažbou věrohodně napodobující mramor.

Široký výběr matných i lesklých dlaždic, to je španělská dlažba

Dalším z důvodů, proč si i k vám domů pořídit španělskou dlažbu, je opravdu široká nabídka dlaždic a obkladů podle jejich povrchu. Není tak problémem najít lesklé, matné, ba ani polomatné dlaždice a obklady. Relativně snadno je tak dokážete i přes jejich výraznější vzory zakomponovat do jakéhokoliv interiéru – od obývacího pokoje přes koupelnu, tam se hodí ze všeho nejvíce, až po kuchyň.

V neposlední řadě je potřeba se zmínit o tom, že španělské dlaždice jsou vhodné nejenom do vnitřních, ale i do venkovních prostorů. V případě, že se chystáte si pořídit španělskou dlažbu pro vnější použití, mějte vždy na paměti, že by takováto dlažba měla být mrazuvzdorná, aby bez potíží přečkala zimu.

Mohlo by se vám líbit:

Vybíráme křesla do obývacího pokoje

Z celuloidu se nejprve vyráběly biliárové koule, teprve později se ukázal být užitečným i pro další účely

Příprava kávy french press má jednu důležitou zásadu

Geodetické práce odborně a kvalitně

Začínáme udit – rady a tipy pro úplné začátečníky

V Praze 10 roste osobitý rezidenční projekt Malešický háj