Všestranné využití, poměrně rychlá pokládka, snadná údržba. Přesně tak by se dala charakterizovat PVC podlaha, která se v posledních několika letech opět dostává do interiérů. Technologie se zdokonalily, materiály jsou kvalitnější. Polyvinylchlorid se vlastnostmi podobá linoleu, ovšem nejedná se o totéž. V následujících řádcích se na PVC podlahy podíváme podrobněji.

Přestože bývá často PVC podlaha nazývána i linoleum, měli byste vědět, že se jedná o dvě odlišné podlahové krytiny. Pro výrobu linolea se totiž používají přírodní suroviny, jejichž základ tvoří lněný olej, pryskyřice a korková, případně dřevitá moučka, dále i vápenec a juta. Zatímco polyvinylchlorid není přírodní, neboť obsahuje ropu.

Výhody a nevýhody PVC podlahy

PVC podlaha se vyznačuje hned několika přednostmi. V porovnání s jinými podlahovými krytinami, jako jsou plovoucí či vinylové podlahy, se jedná o poměrně levnou alternativu. Snadno se udržuje, pokládka je jednoduchá a rychlá, takže ji zvládne i zručný domácí kutil. V neposlední řadě se PVC podlaha pořizuje pro její výborné tepelněizolační vlastnosti.

Co se nevýhod týče, některým lidem vadí to, z čeho se vyrábí. Nejedná se o přírodní produkt, neboť pro výrobu se používají chemické látky a ropa. Stejně tak je nezbytné dávat si pozor na kvalitu, protože některé varianty jsou méně kvalitní, jiné více. Ideální volbou je homogenní PVC.

Kam se PVC podlaha hodí?

PVC podlaha patří mezi středně teplé podlahy, a proto je její využití univerzální. Jestliže hledáte teplé podlahy, potom sáhněte spíše po dřevěné či korkové. Polyvinylchlorid se objevuje v kuchyních, předsíních i dětských pokojích. Odolávají mechanickému poškození i vodě. Vybrat si navíc můžete z několika různých dekorů, některé jsou věrohodnou imitací dřeva.

Mohlo by se vám líbit:

Kvality pohovek Natuzzi Editions a Natuzzi Italia

Vybíráme křesla do obývacího pokoje

Z celuloidu se nejprve vyráběly biliárové koule, teprve později se ukázal být užitečným i pro další účely

Příprava kávy french press má jednu důležitou zásadu

Geodetické práce odborně a kvalitně

Začínáme udit – rady a tipy pro úplné začátečníky