Všestranné využití, poměrně rychlá pokládka, snadná údržba. Přesně tak by se dala charakterizovat PVC podlaha, která se v posledních několika letech opět dostává do interiérů. Technologie se zdokonalily, materiály jsou kvalitnější. Polyvinylchlorid se vlastnostmi podobá linoleu, ovšem nejedná se o totéž. V následujících řádcích se na PVC podlahy podíváme podrobněji.

Přestože bývá často PVC podlaha nazývána i linoleum, měli byste vědět, že se jedná o dvě odlišné podlahové krytiny. Pro výrobu linolea se totiž používají přírodní suroviny, jejichž základ tvoří lněný olej, pryskyřice a korková, případně dřevitá moučka, dále i vápenec a juta. Zatímco polyvinylchlorid není přírodní, neboť obsahuje ropu.

Výhody a nevýhody PVC podlahy

PVC podlaha se vyznačuje hned několika přednostmi. V porovnání s jinými podlahovými krytinami, jako jsou plovoucí či vinylové podlahy, se jedná o poměrně levnou alternativu. Snadno se udržuje, pokládka je jednoduchá a rychlá, takže ji zvládne i zručný domácí kutil. V neposlední řadě se PVC podlaha pořizuje pro její výborné tepelněizolační vlastnosti.

Co se nevýhod týče, některým lidem vadí to, z čeho se vyrábí. Nejedná se o přírodní produkt, neboť pro výrobu se používají chemické látky a ropa. Stejně tak je nezbytné dávat si pozor na kvalitu, protože některé varianty jsou méně kvalitní, jiné více. Ideální volbou je homogenní PVC.

Kam se PVC podlaha hodí?

PVC podlaha patří mezi středně teplé podlahy, a proto je její využití univerzální. Jestliže hledáte teplé podlahy, potom sáhněte spíše po dřevěné či korkové. Polyvinylchlorid se objevuje v kuchyních, předsíních i dětských pokojích. Odolávají mechanickému poškození i vodě. Vybrat si navíc můžete z několika různých dekorů, některé jsou věrohodnou imitací dřeva.

Mohlo by se vám líbit:

Za který dětský nábytek vás budou potomci zbožňovat?

Jak se připravit na topnou sezónu? Zkontrolujte radiátory, zajistěte revizi kotle

Toužili jsme po vlastní chatě a tak jsme si na ni vzali americkou hypotéku, píše František z Liberce

Spotřeba vody v ČR neustále roste. Jak zajistit úspory pitné vody v domácnosti, aby vás to neomezilo?

Originální dům? Navržený od stavebního architekta!

Výhody kuchyně na míru