Mnoho z nás se jistě domnívá, že s koncem léta odchází i krása květin, nenechme se mýlit. Než začnou první mrazíky, můžeme ještě nadělat parádu s nízkými chryzantémami, maceškami, astrami… Je jen na nás, jaký bude výsledný dojem. Dejme si však záležet s výběrem místa, aby květiny nesplývaly s padajícím listím.

 

Nechme zazářit okrasné truhlíky

Muškáty, které nám v truhlících zdobily balkóny či okna pomalu odkvetly, to ale neznamená, že musíme jejich místo nahradit dekorativními dýněmi či jinými náhražkami. Na podzim se velmi daří vřesovitým rostlinám, jejichž odrůd a barevných provedení je nespočet. Posloužit může například vřesovec, který má bílé, růžové nebo červené drobné kvítky ve tvaru zvonečků. Je jednoletý a zvládne i první mrazíky.

Pokud chceme přidat do truhlíku trochu zelené barvy, můžeme volit například keříky Hebe nebo okrasnou trávu kostřavu popelavou. Při kombinaci nejrůznějších barev dosáhneme opravdu nádherného efektu.

Jednoduchou, ale neméně krásnou variantou podzimního truhlíku mohou být netřesky zkombinované s vyskládanými kamínky, které mohou být proloženy podzimními dekoracemi nebo jen jednoduše ozdobeny pestrobarevným listím.

 

Připravme se na jaro

Září je nejlepším měsícem k vysévání cibulovin a vysazování okrasných jehličnanů nebo stále zelených listnáčů. Můžeme tedy začít s tulipány a hyacinty nebo liliemi.

Nejvhodnější je umístit je na slunné místo nebo jako ozdobu do trávníků, důležitá je však humózní propustná půda. Cibulky dáváme asi 10 – 15 cm pod zem podle velikosti cibulky. Obecně se říká, že se sází cca 2x hlouběji než je jejich průměr.

S narcisy počkáme, až bude teplota menší než 12 stupňů, to se jim totiž daří nejlépe. Podzim je také ideálním obdobím pro sázení okrasných keřů a stromů. Nezapomínejme ani na zvýšenou péči o jehličnany, které je důležité již v září pořádně zalít tak, aby voda doputovala až k jejich kořenům.

Přečtěte si také:

Mohlo by se vám líbit:

Odhalte všechny možnosti využití party stanu

Květináče, které se vám budou jistě líbit

Večery na terase za chladného počasí zpříjemní infra topidlo

Moderní ploty z betonu

Podle čeho vybírat zahradní nábytek?

Vířivka na zahradě pro zdraví i pro zábavu