zázvor

Nechcete si zázvor kupovat? Poradíme, jak na pěstování zázvor doma. Je to snazší, než se na první pohled zdá, stačí dodržet jen pár zásad.

Pěstování zázvoru doma

Hned v úvodu byste ale měli vědět, že pokud nemáte skleník nebo alespoň foliovník, budou vaše snahy o pěstování zázvoru na zahradě zcela marné, protože vyžaduje stabilní teplotu bez výkyvů, proto se v tomto článku zaměříme na to, jak si vypěstovat zázvor doma v květináči.

 

Postup, jak pěstovat zázvor doma z kořene:

Ze všeho nejdříve v obchodě zakupte zázvor – vyberte takový, který bude mít na vrchu rašící pupeny.

Část zázvoru poté cca 5 cm od místa, kde raší, uřízněte a zasaďte jej do květináče – nezapomeňte na kvalitní zeminu, která zajistí zázvoru dostatek potřebných živin – a umístěte jej na teplé místo. V místě by měla být stabilní teplota. Zázvor je také citlivý na přímé sluneční světlo, ideální je tedy polostín.

Následně zázvor denně zalévejte, ale pozor na přelévání. Pokud máte tvrdou vodu, nechte ji nejdříve odstát a až poté zázvor zelijte. Nezapomeňte také přihnojovat – pravidelně, ale v menším množství.
Při správné péči začne klíčit.

Na vlastní sklizeň zázvoru se pak můžete těšit zhruba po 8-9 měsících, ve chvíli, kdy začne oddenek zázvoru postupně sesychat.

Mohlo by se vám líbit:

Odhalte všechny možnosti využití party stanu

Květináče, které se vám budou jistě líbit

Večery na terase za chladného počasí zpříjemní infra topidlo

Moderní ploty z betonu

Podle čeho vybírat zahradní nábytek?

Vířivka na zahradě pro zdraví i pro zábavu