Dneska už není nic světoborného mít na zahradě anebo přímo v domě bazén. Problém není samotná koupě bazénu, ale spíše starost o něj. Pokud se o své vodní království pravidelně nestaráte, na koupání můžete kvůli nevhodné vodě zapomenout.

Plavání a relaxace ve vodní lázni je v parných dnech prostě k nezaplacení. Proč se mačkat s dalšími stovkami lidí na koupališti, když si můžete koupit vlastní venkovní i vnitřní bazén. Obě možnosti jsou v dnešní době cenově dostupné. Někdo si pomůže svépomocí a filtraci s dalšími prvky si dokoupí u prodejce, jiný všechnu starost vloží do rukou profesionálů. Vždy záleží na vaší šikovnosti, časových i finančních možnostech.

Klíčem ke spokojenosti je prevence

Neználci si myslí, že stačí napustit bazén, hodit tam chemii a je to. Ono je to ovšem o trochu složitější. Už před startem sezóny je nutné venkovní bazén připravit. I když jej máte na zahradě krytý, musí se důkladně zbavit všech povrchových nečistot. Klíčová je kontrola filtrace. Bez filtrování nic nefunguje a celá jednotka je bezcenná. Díky filtrování se zachovává voda čistá, ale to je také málo. Před nečistotami, řasami a bakteriemi ochráníme vodu bazénovou chemií. Údržba bazénu bude o poznání snadnější. Bazénová chemie je užitečná. Jen si představte dětská upocená těla, stále žhnoucí slunce a všudypřítomný poletující hmyz! Kvůli těmto faktorům může být voda závadná a špinavá během okamžiku!

Samotná chemie nestačí

Nalít bazénovou chemii a jít pryč? Tak to určitě ne. Každý rozumný majitel bazénu ví, že musí vodní království chránit krycí plachtou. Ta zabrání tomu, aby se do vody dostaly prach, listí, ptačí trus i drobní živočichové. Samozřejmostí je síťka na vybírání větších nečistot, protože o ty menší se postará vysavač. Existují ruční varianty, ale hitem je automatický model, který pracuje sám a efektivně.

Mohlo by se vám líbit:

Toužili jsme po vlastní chatě a tak jsme si na ni vzali americkou hypotéku, píše František z Liberce

Spotřeba vody v ČR neustále roste. Jak zajistit úspory pitné vody v domácnosti, aby vás to neomezilo?

PVC podlaha slaví návrat. Jaké má výhody a nevýhody?

Originální dům? Navržený od stavebního architekta!

Výhody kuchyně na míru

Systémy větrání s rekuperací Zehnder pomáhají plnit směrnici NZEB