Dneska už není nic světoborného mít na zahradě anebo přímo v domě bazén. Problém není samotná koupě bazénu, ale spíše starost o něj. Pokud se o své vodní království pravidelně nestaráte, na koupání můžete kvůli nevhodné vodě zapomenout.

Plavání a relaxace ve vodní lázni je v parných dnech prostě k nezaplacení. Proč se mačkat s dalšími stovkami lidí na koupališti, když si můžete koupit vlastní venkovní i vnitřní bazén. Obě možnosti jsou v dnešní době cenově dostupné. Někdo si pomůže svépomocí a filtraci s dalšími prvky si dokoupí u prodejce, jiný všechnu starost vloží do rukou profesionálů. Vždy záleží na vaší šikovnosti, časových i finančních možnostech.

Klíčem ke spokojenosti je prevence

Neználci si myslí, že stačí napustit bazén, hodit tam chemii a je to. Ono je to ovšem o trochu složitější. Už před startem sezóny je nutné venkovní bazén připravit. I když jej máte na zahradě krytý, musí se důkladně zbavit všech povrchových nečistot. Klíčová je kontrola filtrace. Bez filtrování nic nefunguje a celá jednotka je bezcenná. Díky filtrování se zachovává voda čistá, ale to je také málo. Před nečistotami, řasami a bakteriemi ochráníme vodu bazénovou chemií. Údržba bazénu bude o poznání snadnější. Bazénová chemie je užitečná. Jen si představte dětská upocená těla, stále žhnoucí slunce a všudypřítomný poletující hmyz! Kvůli těmto faktorům může být voda závadná a špinavá během okamžiku!

Samotná chemie nestačí

Nalít bazénovou chemii a jít pryč? Tak to určitě ne. Každý rozumný majitel bazénu ví, že musí vodní království chránit krycí plachtou. Ta zabrání tomu, aby se do vody dostaly prach, listí, ptačí trus i drobní živočichové. Samozřejmostí je síťka na vybírání větších nečistot, protože o ty menší se postará vysavač. Existují ruční varianty, ale hitem je automatický model, který pracuje sám a efektivně.

Mohlo by se vám líbit:

Větrání s rekuperací při rekonstrukci bytu

Letní přikrývky

Tepelné čerpadlo je levným zdrojem tepla pro domácnost

Hledáte dřevostavby Plzeň? My vám poradíme

Máte doma skladiště? Vestavěná skříň může být správnou volbou

Jak vybrat ideální lustry do kuchyně a jídelny