neviditelné police na knihy 2

Vášniví čtenáři se často setkávají s problémem, kam své papírové miláčky uložit. Knihovničky jsou přeplněné, veškeré police taktéž, mnohdykrát se knihy povalují po celém obyvatelném prostoru bez ladu a skladu, protože je jednoduše nemáme kam položit. S tím je ovšem konec, přicházejí neviditelné police na knihy!

neviditelné police na knihy 2

 

Pokud jste si dodnes mysleli, že knihy neumějí létat, máme pro vás zklamání velké asi jako pravda o Ježíškovi. Tolik zklamání to vlastně zase nebude, právě naopak. „Levitující knihy“ jsou v dnešní době již normální. Jak je to možné? Před nedávnem totiž přišel na trh nejnovější fenomén a to jsou neviditelné knihovny na zeď nebo podlahu.

Co je to za zázrak?

Jedná se o pevnou kovovou konstrukci, která je zavěšená na zdi. Na spodním plátu je založena kniha, na níž jsou nakupeny další, což vypadá, jako by se knihy vznášely ve vzduchu. K dostání jsou rovněž jiné druhy polic, kde je možno si založit každou knihu samostatně na svůj kovový plát. Jednotlivé varianty solitérních či závěsných knihoven navíc umožňují vytvořit mnoho kombinací. Můžete tedy popustit uzdu své fantazie a originálně si vytvořit vlastní design interiéru.

Jaké jsou výhody?

Na police je možno uložit několik knih najednou a vytvořit tak velkou galerii z polic rozdělné podle žánrů četby. Kolik ovšem zrovna vaše neviditelná police unese, si musíte zjistit individuálně sami podle nosnosti vašich zdí a konstrukce, kterou si zakoupíte či vyrobíte. Běžně prodávané kovové konstrukce mohou vážit od 2,4 kg až do téměř 18 kg, jedna z polic unese průměrně asi 5 kg knih.

Hlavní výhodou pro pořádkumilovné je, že na police nesedá vůbec žádný prach. Pouze na knihu, jež je umístěna na samém vrcholu vaší knihovničky, pokud ji dlouho neužíváte. Což je, myslím, vlastně nepravděpodobné.

Jednoduchá a rychlá montáž zabere asi 20 minut.

Uhranete pozornost návštěv – vaši přátelé a blízcí neodtrhnou oči od toho „zvláštního sloupce na zdi, kde jsou uloženy knížky, a který prostě drží na stěně, jako by je někdo poprosil!“ Nikdo z nich neuhodne, o co se vlastně jedná a všichni to budou chtít taky!

Konečně budete mít možnost seřadit si své milované tituly podle autora, období, žánru, velikosti, či jakéhokoliv jiného měřítka bez žádné větší námahy. A co je lepší, budete na tituly vidět zpříma, nemusíte tudíž již pootáčet hlavou, abyste si vůbec přečetli, co máte za knihy a

vybrali tu správnou. V úhledných sloupcích se vyzná úplně každý a skladování „bichlí“ teď bude vlastně radostí. Nejenže totiž obohacujete svou duši o vědomosti, či imaginární dobrodružství, koupí knih si vlastně zdobíte svůj interiér.

Pokud jste se pro nápad neviditelných knihoven nadchli, neváhejte a vyrazte si nějakou pořídit. Seženete ji v nejrůznějších velikostech a tvarech.

Mohlo by se vám líbit:

Vybíráme křesla do obývacího pokoje

Z celuloidu se nejprve vyráběly biliárové koule, teprve později se ukázal být užitečným i pro další účely

Příprava kávy french press má jednu důležitou zásadu

Geodetické práce odborně a kvalitně

Začínáme udit – rady a tipy pro úplné začátečníky

V Praze 10 roste osobitý rezidenční projekt Malešický háj