Pod pojmem betonový plot si každý představí fádní šedivou zeď, která působí studeným dojmem. To však již neplatí, jelikož i betonový plot může vaši zahradu či pozemek kolem domu příjemně zútulnit. Pokud zvolíte vhodné vzorování, efektní tvarování horní desky a zajímavé barevné provedení, tak může dokonce působit honosným dojmem.

Přednosti betonových plotů

V porovnání s tradičními ploty z jakéhokoliv materiálu, mají betonové ploty celou řadu výhod. Vytvoří dokonalé soukromí a zamezí zvědavým pohledům sousedů nebo kolemjdoucích. Betonový plot působí bytelně a bezpečně, takže odradí zloděje. Vytvoří protihlukovou bariéru, což ocení především majitelé domů, stojících v blízkosti rušné ulice nebo železniční tratě. Patrně největší oblibu si betonové ploty získávají díky své dlouholeté životnosti bez potřeby jakékoliv údržby. K přednostem betonových plotů je třeba ještě připočítat jednoduchou a rychlou stavbu.

Jak se betonový plot staví?

Nejprve srovnáte pouze hrubě terén a vyhloubíte do země díry pro sloupky v rozestupech dvou metrů. Takovou délku totiž mají betonové desky, které se zasouvají do drážek ve sloupcích. Sloupky je třeba nejprve zafixovat hlínou nebo raději štěrkem. Betonové desky mají výšku 50 cm, tloušťku 4,5 cm a váhu 75 kg, takže stavbu plotu zvládnou dva lidé. Výšku celého oplocení si určíte počtem desek, takže můžete mít betonový plot vysoký od jednoho až třeba po dva a půl metru.

Další parametry

Betonové desky jsou pevné a odolné, což je dáno technologickým postupem. Sloupky a desky jsou odlity z odolného betonu vyztuženého kvalitní průmyslovou armaturou. Při stavbě plotu se tak nemusíte obávat zlomení desky. Výhodou hotového plotu je také to, že při poškození některé desky, ji jednoduše vyjmete a nahradíte novou.

Varianty

V nabídce firmy BEVES Lanškroun, s.r.o. je několik variant jako například imitace štípaného kamene, cihel, skládaného kamene aj. Vybrat si můžete různé vzorování, které vytvoří krásný koncept a navíc zvyšuje i hodnotu celé nemovitosti. V nabídce jsou také tři druhy betonových desek, které použijete jeho horní desky. Plot tak může být nahoře rovný, rádiusový nebo může být zakončen efektní mřížkou.

Mohlo by se vám líbit:

Odhalte všechny možnosti využití party stanu

Květináče, které se vám budou jistě líbit

Večery na terase za chladného počasí zpříjemní infra topidlo

Podle čeho vybírat zahradní nábytek?

Vířivka na zahradě pro zdraví i pro zábavu

Tipy, Jak čistit zahradní nábytek