Chcete na pastvu pořídit mobilní přístřešek pro koně? Přečtěte si o jeho výhodách.

mobilní přístřešek pro koně
PŘÍSTŘEŠEK PRO KONĚ HADAR – 22,6M²

Přístřešek koně ochrání před nepřízní počasí, v létě zajistí stín, v zimě a za sychravého počasí sucho a závětří. Mobilní přístřešky pro koně pak mají navíc ve srovnání s klasickými pevnými výhodu v tom, že se dají, jak už název napovídá, jednoduše přesunout z jednoho místa na druhé.

Zároveň je lze ze stejného důvodu kdykoliv jednoduše demontovat a uschovat do doby, než je budete opět potřebovat. Plachtové pastevní přístřešky pak zároveň pořídíte ještě levněji, ty menších rozměrů i za necelých deset tisíc korun.

Takové přístřešky pro koně bývají zpravidla ze tří stran uzavřené s čelní stěnou s odnímatelnou/rolovatelnou nebo zcela odstraněnou plachtou pro snadný vstup. Stejně tak ale najdete v nabídce i přístřešky, u nichž je čelní i zadní stěna otevřená a jsou tak zcela průchozí. Při výběru se orientujte také na velikost přístřešku, která by pro jednoho koně měla být minimálně 9 metrů čtverečních.

Plachtový mobilní přístřešek pro koně má i další výhody – zejména modely s cenou přesahující sedm tisíc korun, totiž zpravidla disponují kvalitnější a odolnější plachtou, než modely levnější, vybavenou účinným UV filtrem, která brání přehřátí prostoru přístřešku a koním tak zejména v horkých letních dnech zajišťuje ještě o něco příjemnější podmínky.

Přístřešky jsou navíc multifunkční a řada majitelů je v době, kdy nejsou umístěny na pastvě, zejména větší modely, využívá jako sklad sena a techniky, kůlnu anebo dokonce plachtová garáž. Využití se tedy meze nekladou.

Montovaná konstrukce pak zároveň umožňuje rychlou a snadnou stavbu i prostorově náročnějších přístřešků či rovnou celých hal.

Tip: jak na pastevní ustájení koní?

Foto: Hobbytec

Mohlo by se vám líbit:

Bezpečnostní dveře s cylindrickou vložkou ochrání vás i váš majetek

Infrazářiče či topné panely vám dokáží ušetřit za vytápění

PREFA zve na veletrh STŘECHY PRAHA 2020 do PVA EXPO Letňany

Nalezněte s námi ty nejúžasnější a architektonicky nejkrásnější kasina na světě

Léto je ideální čas na opravu vaší střechy

Pořiďte si vlastní bazén a připravte se tak na horké léto