Lustry do obývacího pokoje patří i dnes stejně neodmyslitelně jako pohovka a televize. I obyčejnému obýváku totiž dodají šmrnc. Zjistěte, čím se řídit při výběru, a čím se vyznačují současné, moderní lustry do obýváku.

 

Moderní lustr do obýváku. Co má mít, a jak vypadá?

Závěsný lustr do obývacího pokoje by měl být nejen elegantní, ale také mít co nejmenší spotřebu, proto se dnes stále více lidí rozhoduje pro lustry s LED osvětlením.

A u mnohých nechybí ani praktický tlumič intenzity světla.

Pokud jde o design, je v posledních několika letech viditelný příklon hned k několika stylům. Jedním z nich je retro, které aktuálně frčí i u ostatních typů svítidel. Stropní svítidla a lustry do obývacího pokoje v tomto stylu nejen, že jsou totiž designově podstatně odvážnější než jiné. Ale přinášejí do místnosti nádech starých časů v moderním podání. A díky poměrně velké variabilitě tvarů a barevnosti se výborně kombinují s nábytkem, dekoracemi a dalšími předměty, které už v obýváku máte.

Druhým a potažmo i třetím stylem, který je pro lustry do obývacího pokoje v současné době charakteristický, je styl industriální a rustikální. Takovéto lustry pak výborně ladí i se severským stylem. Tvarově jsou velmi pestré, tvořené z trubek, kusů pařezů… nejsou však nic pro zastánce barvitosti.

Pokud pak hledáte do svého obýváku lustr, který vypadá instantně dobře, ale ničím zásadně nevyčnívá, neodvádí tedy pozornost od pro vás důležitějších prvků interiéru a zároveň ladí prakticky s každým stylem, vybírejte mezi kovovými minimalistickými lustry. Mnohdy navíc cenově dostupnější.

 

 

 

Náhledové foto: MADStudioLighting

Mohlo by se vám líbit:

Toužili jsme po vlastní chatě a tak jsme si na ni vzali americkou hypotéku, píše František z Liberce

Spotřeba vody v ČR neustále roste. Jak zajistit úspory pitné vody v domácnosti, aby vás to neomezilo?

PVC podlaha slaví návrat. Jaké má výhody a nevýhody?

Originální dům? Navržený od stavebního architekta!

Výhody kuchyně na míru

Systémy větrání s rekuperací Zehnder pomáhají plnit směrnici NZEB