Taky ve vás první sluneční paprsky probudily chuť udělat změny v domácnosti? Jestli ano, po nezbytném umytí oken a vyluxování prachu ze všech koutů přesměrujte svou pozornost na ložnici. Místnost, kde trávíme skoro třetinu dne, by měla pro nás být prioritou. Protože u ložnice nejde jen o vzhled, ale i o funkčnost. Takže až dáte prát všechno použité ložní prádlo, zkontrolujte i stav přikrývek a polštářů. Nepřipadají vám trochu proleželé? Co kdybyste je vyměnili za nové?

Proč kupovat sezónní peřiny

Zastánci minimalismu by jistě tvrdili, že je třeba měnit kus za kus a že stačí mít jednu univerzální celosezónní přikrývku a adekvátní množství kvalitních polštářů. Jenže zatímco na jaře a na podzim, nebo i při teplejší zimě se vám celoroční přikrývky vyplatí, v parném létě se pod nimi budete pěkně potit.

Středomořské národy na to mají řešení. Určitě jste si už při cestách všimli, že mnohých hotelích vám v létě dají na přikrytí jen prostěradlo. Pro nás, zvyklé se pořádně zachumlat, je to ale trochu nezvyk. Pokud tedy nechcete následovat tradice Italů či Řeků, poohlédněte se po letních přikrývkách.

Přikrývky z dutého vlákna – lehké jak pírko

Určitě už jste slyšeli, že v létě je ideální nosit oblečení z přírodních materiálů, jako je hedvábí, len nebo bavlna. Jsou prodyšné a nebudete tak zpocení. U letních přikrývek se ale umělých vláken nemusíte bát. Specialita dutého vlákna, kterým jsou plněné, je absolutní prodyšnost. Navíc drží dobře tvar,  jsou velmi lehké a na těle je tak skoro nebudete cítit. Kde ale takové přikrývky sehnat, pokud se vám nechce nebo nemůžete obcházet všechny obchody s lůžkovinami v okolí?

Navštivte e-shop jihočeské firmy Kvalitex. Ta nabízí letní přikrývky i sety letní přikrývky a polštáře ve všech velikostech a nezapomíná ani na milovníky velkých francouzských přikrývek. Zboží si objednáte pěkně z pohodlí domova a pak už jen stačí schovat staré kousky a povléct ty nové.

Mohlo by se vám líbit:

Vybíráme křesla do obývacího pokoje

Z celuloidu se nejprve vyráběly biliárové koule, teprve později se ukázal být užitečným i pro další účely

Příprava kávy french press má jednu důležitou zásadu

Geodetické práce odborně a kvalitně

Začínáme udit – rady a tipy pro úplné začátečníky

V Praze 10 roste osobitý rezidenční projekt Malešický háj