Květiny obvykle zdobí koupelny jen na stránkách časopisů, přesto existují květiny vhodné i do koupelny. Jaké?

 

Patří mezi ně bromélie, orchidej, horská palma, dračinec, lopatkovec, monstera, fíkovník šplhavý, břečťan a další.

Jedinými výjimkami jsou druhy, které potřebují přímé sluneční světlo. Vlhkost a teplo miluje celá řada exotických rostlin z tropů. Některé z nich lépe vyjdou v koupelně než v jiných místnostech. Do větších koupelen jsou vhodnější větší rostliny – Fíkus, Monstera, geptapleurum.

Kapradiny rostou v koupelnách obzvláště dobře

Kapradiny můžete pěstovat v závěsných květináčích a mohou zaujmout důstojné místo daleko od světelného zdroje – například v rohu vany, na polici vedle zrcadla nebo v rohu sprchového koutu.

Kromě toho, časté zalévání není nutné, což je důležité v průběhu prázdnin, nebo když majitelé jsou zřídka doma. Pokud jsou pokojové rostliny po celé zimní období v koupelně, odborníci je doporučují dát na jaře na balkon nebo do okna zotavit. Po měsíci, nebo na podzim, je můžete vrátit na své místo.

Bromélie vypadají skvěle v květináčích i závěsných košících

Bromélie většinou vytvářejí typickou listovou růžici, která v tropických pralesích, kde se přirozeně vyskytují, slouží k nahromadění vody.

Bromélie pěstujeme v květináčích se zeminou pro pokojové rostliny s vyšším podílem humusu. Rostlinu zaléváme pouze po okraji květináče. Na svou existenci potřebují minimální teplotu 10 ° C, avšak nejlépe se jim daří při teplotě nad 15 ° C.

Orchidej Phalaenopsis – pěstování není složité

Orchidej nemá ráda přímé sluneční paprsky, takže se budou v koupelně s oknem cítit dobře. Co se týče zalévání, nepřelévat. Orchideje mají rady teplo, cirkulaci vzduchu a větrání. Rozkvetlé orchideje nemá smysl přihnojovat. Rostliny se hnojí za účelem kvetení, proto se přihnojují jen rostliny bez květů.

Chamaedorea – horská palma

Od kmínku vyrůstá řídká lata, na které jsou drobné žluté kvítky. Vyžaduje pravidelnou zálivku, nejlépe dešťovou vodou. Vhodná teplota je v rozmezí 15 až 25 °C. Snese plné zastínění, miluje vlhké prostředí, proto je ideální i do moderní koupelny.

V současné době je velmi moderní dračinec

Dračinec je poměrně nový druh na trhu s květinami. Dostupné jsou nejen v malých květináčích, ale i velké rostliny. Kromě ozdobných listů jsou všechny druhy (a zejména staré rostliny) schopné i v domácích podmínkách vytvářet květenství.

Lopatkovec je jedna z nejrozšířenějších pokojových rostlin

Pro úspěšné kvetení a růst umístěte rostlinu na co nejsvětlejší místo. Pokud chcete, aby vám lopatkovec kvetl, nikdy jej neumisťujte na tmavé místo. Období kvetení je na jaře, ale obdivovat květiny můžete prakticky během celého roku. Rostlinu pěstujte v místnosti s běžnou teplotou kolem 18 ° C. Teplota může přesáhnout i 25 ° C.

Mohlo by se vám líbit:

Odhalte všechny možnosti využití party stanu

Květináče, které se vám budou jistě líbit

Večery na terase za chladného počasí zpříjemní infra topidlo

Moderní ploty z betonu

Podle čeho vybírat zahradní nábytek?

Vířivka na zahradě pro zdraví i pro zábavu