Také už se těšíte, jak vám v teplých jarních a letních dnech pokvetou na oknech nebo terase truhlíky osázené květinami? Nebo možná máte velké truhlíky rozmístěny kolem příjezdové cesty k vašemu domu. Stejně tak nás tato krása doprovází doma, kdy máme v truhlících sazeničky, bylinky a podobně.

Jaké květináče vybrat?

Do květináče, do něhož se vám vejde víc rostlin a nachází se na slunném místě, se vyplatí investovat. Skvělé jsou samozavlažovací květináče, které nám pomohou např. v době, kdy nejsme doma a nemůžeme květiny denně polít.

Jestliže hledáme typ, do něhož zasadíme bonsai nebo okrasné nízké dřeviny, skvěle vypadají betonové truhlíky. I vyšší kmínky s korunou bezpečně udrží na místě, nepřevrátí se při vichru a vypadají po estetické stránce naprosto luxusně. Mohou být vícebarevné, zdobeny kamínky, mít zajímavou plastickou strukturu v mnoha typech, nebo být natřeny rozmanitými barvami.

Do domácnosti můžeme volit truhlíky umělé i keramické. Hezky vypadá i okrasný venkovní obal utkaný z prutů nebo lýka. Dokonce i květináče z papírových ruliček natřených lakem, mohou být krásnou dekorací. Velmi originální jsou pak „truhlíky“ háčkované nebo pletené, které pak krásně drží tvar a jsou pevné. Všechny tyto můžete vyrobit sami, když pohledáte návod na internetu, nebo si je koupit ve vybraných prodejnách či e-shopech.

Některé typy rostlin potřebují speciální truhlíky, např. průhledné či průsvitné, aby světlo dopadalo na kořeny.

Výhodný nákup zahradnického zboží

Všechno zboží, které potřebujeme na výsadbu květinek, můžeme pořídit za rozdílné ceny. Jiné náklady vynaložíme, když nakoupíme v květinářství malého města, jiné při nákupu v hypermarketu. Když budete sledovat akční letáky OBI nebo jiného hobby obchodu, ušetříte nejen za květináče, ale i zeminu, hnojivo, semínka, sazenice, nářadí…

Vyberte si nové truhlíky a kochejte se pohledem z okna na balkon plný květin, kuchyňské okno s bylinkami nebo dvůr s netradičním betonovým truhlíkem plný vysokých ozdobných travin.

Mohlo by se vám líbit:

Odhalte všechny možnosti využití party stanu

Večery na terase za chladného počasí zpříjemní infra topidlo

Moderní ploty z betonu

Podle čeho vybírat zahradní nábytek?

Vířivka na zahradě pro zdraví i pro zábavu

Tipy, Jak čistit zahradní nábytek