Uvažujete nad pořízením kotce pro psa? Na co byste měli myslet, a jaké má výhody?

Možná se to nemusí na první pohled zdát, ale pořízení kotce pro psa má výhody jak pro vašeho čtyřnohého přítele, tak i vás, majitele.

Psa do kotce můžete umístit z vícero důvodů, ať už těch zřejmých, jako je návštěva mající ze psů strach či příchod pošťáka anebo jakékoliv psovi neznámé osoby, tedy z důvodu prevence před možným konfliktem psa s jinými lidmi. Případně před kontaktem s hárající fenou. Řada psů má rovněž tendenci v případě nepřítomnosti majitele utíkat z pozemku. Dočasné umístění psa do kotce do doby, než se vrátíte zpět, je tedy rovněž velmi praktické.

Co se délky pobytu v kotci týče, může posloužit jako ubikace pro psa celoročně, žije-li pes během roku především na zahradě. Takzvané „bytové“ rasy bez problému přečkají v kotci i pár hodin. V případě, že je majitel v průběhu pobytu psa v kotci přítomen na zahradě, například během odpoledního posezení na terase, snáší řada psů pobyt v kotci lépe, jelikož mohou stále pozorovat dění.

Kotec by měl mít v ideálním případě podlahu a samozřejmě zateplenou boudu. Pro menší plemena postačí klasický kotec pro psy 2x2m, pro větší pak kotec pro psa 2×3 anebo 2×4 m. A umístěn by měl být tak, aby na psa dlouhodobě nefoukalo či nebyl v letních měsících dlouhodobě vystaven přímému slunci, zkrátka tak, aby byl pobyt psa v kotci co nejpříjemnější za jakéhokoliv počasí.

Foto: Hobbytec

Mohlo by se vám líbit:

Bezpečnostní dveře s cylindrickou vložkou ochrání vás i váš majetek

Infrazářiče či topné panely vám dokáží ušetřit za vytápění

PREFA zve na veletrh STŘECHY PRAHA 2020 do PVA EXPO Letňany

Nalezněte s námi ty nejúžasnější a architektonicky nejkrásnější kasina na světě

Léto je ideální čas na opravu vaší střechy

Pořiďte si vlastní bazén a připravte se tak na horké léto