Zjistěte, jak vysoko má být televize, a v jaké vzdálenosti, abyste při sledování získali nejlepší možný zážitek a komfort.

3 klíčové zásady umístění televize

Pro umístění televize na stěnu je výška a vzdálenost, zásadní, totéž samozřejmě platí pro umístění na televizní stolek anebo skříň.

 

Ideální výška

Především by měla být obrazovka umístěna ve výšce očí, abyste při sledování nemuseli zaklánět ani předklánět ve snaze získat co nejlepší pozorovací pozici. Orientačně by ji mělo postačit umístit cca 1,2 až 1,5 m nad zemí – doporučujeme však před tím přeměřit.

 

Ideální vzdálenost

Druhým klíčovým bodem je vzdálenost televize od pozorovacího místa, typicky tedy sedací části obývacího pokoje. Ta by měla v ideálním případě odpovídat 3-4 násobku úhlopříčky televize. Z tohoto důvodu byste měli již při samotném výběru TV zohlednit velikost místnosti, do které ji plánujete umístit.

 

Ideální místo

Pro ploché obrazovky je nejčastější a zároveň nejelegantnější variantou zavěsit televizi na zeď, ta by měla být kompletně anebo alespoň ve vašem zorném poli při pohledu na televizi prázdná. Bez rušivých prvků, které mohou mimoděk přitahovat vaši pozornost a snížit tak zážitek ze sledovaného filmu…

Pokud však naopak nechcete, aby televize ubírala pozornost jinému klíčovému prvku v místnosti, jako je například krb či akvárium… anebo nemáte dostatek prostoru na stěně, zvažte skrytí televize například do skříně, kterou lze uzavřít a televizi tak skrýt do doby, než si ji rozhodnete pustit.

 

Už víte kam a jak vysoko pověsit televizi? Přečtěte si také:

Mohlo by se vám líbit:

Toužili jsme po vlastní chatě a tak jsme si na ni vzali americkou hypotéku, píše František z Liberce

Spotřeba vody v ČR neustále roste. Jak zajistit úspory pitné vody v domácnosti, aby vás to neomezilo?

PVC podlaha slaví návrat. Jaké má výhody a nevýhody?

Originální dům? Navržený od stavebního architekta!

Výhody kuchyně na míru

Systémy větrání s rekuperací Zehnder pomáhají plnit směrnici NZEB