Starý koberec vás omrzel anebo se do něj už nehodí a potřebujete nový? Přečtěte si základní tipy podle čeho a jak vybrat koberec do obýváku.

Vybrat správný koberec do obývacího pokoje není jednoduché, proto byste ještě před nákupem koberce měli vzít v úvahu několik faktorů:

Pro moderní koberec do obývacího pokoje jsou klíčem materiál a barva

Co napadne snad každého, ale stojí za to si to připomenout je, aby koberec designově ladil s nábytkem, barvami a dalšími prvky, které již v obývacím pokoji jsou.

Pokud máte doma psa, kočku či jiného mazlíčka, který by mohl vašemu novému koberci dát zabrat, případně obývací pokoj ve stálém “zátěžovém testu” tzn. je koberec vystaven nadměrnému pohybu, častému přesunu nábytku, spíše než dražší a elegantní materiály doporučujeme vsadit hlavně na odolnost jak vůči namáhání, tak běžnému znečištění.

obývací pokoj gauč - pixabay - pexels
Zdroj: Pixabay – Pexels

 

Barva koberce do obývacího pokoje hraje důležitou roli nejen v otázce sladění se zbytkem prostoru, ale také rozměrů, prosvětlenosti celé místnosti a viditelnosti nečistot. Ačkoliv je moderní koberec do obývacího pokoje zpravidla jednobarevný a bez vzorů, což mu dodává na eleganci, na rozdíl od toho se vzory či více barvami je na něm dříve a více vidět každá nečistota, design je tedy třeba důkladně zvážit.

A to platí i tehdy, pokud máte malý obývací pokoj a chcete jej opticky zvětšit, docílíte toho volbou světlých odstínů, tmavší odstíny zase vypadají dobře v kombinaci se světlým a prostorným obývacím pokojem. Zároveň dodávají prostoru pocitově na hřejivosti.

V případě, že vybíráte koberec do obýváku s nedostatkem světla, je rovněž vhodné upřednostnit světlé barvy před tmavšími odstíny. A naopak, trápí-li vás přílišná prosvětlenost místnosti, pomůže tmavší odstín koberce.

Foto: Pixabay / Skitterphoto

Mohlo by se vám líbit:

Kvality pohovek Natuzzi Editions a Natuzzi Italia

Vybíráme křesla do obývacího pokoje

Z celuloidu se nejprve vyráběly biliárové koule, teprve později se ukázal být užitečným i pro další účely

Příprava kávy french press má jednu důležitou zásadu

Geodetické práce odborně a kvalitně

Začínáme udit – rady a tipy pro úplné začátečníky