Pozor na padající sníh ze střechy

V České republice není žádným zákonem stanovena povinnost majitelů nemovitostí instalovat na jejich střechy protisněhové zábrany. Tento prvek střešních doplňků by však měl být i na vaší střeše – pokud tedy nechcete riskovat zdraví osob, které se v blízkosti střechy pohybují, a majetek, který by mohl padající sníh ze střechy poškodit.

Pohyb zmrzlé sněhové pokrývky po střeše může způsobit i přímé poškození střešních plechů a příslušícího vybavení. I z toho důvodu byste měli již při pokládce nové střešní krytiny myslet na prvek protisněhových zábran. Na trhu jich existuje několik druhů. Podívejte se, které jsou ty nejčastěji používané.

Sněhový zachytávač

Na největším množství nemovitostí narazíte na tento typ protisněhové zábrany. Pod pojmem sněhový zachytávač se skrývá několik možných řešení, která dovedou udržet sníh na místě a zabrání jeho pohybu. Můžete se setkat s trubkovými nebo deskovými sněhovými zachytávači. Aby byly sněhové zachytávače účinné, je nutné uskutečnit jejich rozmístění v několika řadách nad sebou. Počet řad zachytávačů je závislý na celkové délce konkrétní střechy.

Protisněhové mříže

Dalším možným řešením zabraňujícím pohybu nahromaděného sněhu jsou protisněhové mříže. Ty jsou nejčastěji namontovány na speciálních podpěrách, jejichž upevnění k střešnímu plášti je závislé od použité střešní krytiny.

Zákazníci si mohou vybrat protisněhové mříže v barvě odpovídající jejich střeše. Z toho důvodu nemusí být tento bezpečnostní prvek nijak vizuálně rušivým elementem.

Rozrážeče sněhu a tašky s výstupky

Poměrně rozšířeným řešením jsou na střešních krytinách i rozrážeče sněhu. Ty mají za úkol zajistit, aby v případě pádu sněhu ze střechy nespadla celá nahromaděná masa naráz.

Instalace vybraných protisněhových zábran je doporučována na každou střechu o větším sklonu.

Mohlo by se vám líbit:

Lokální rekuperace a kde ji použít?

Vyvracíme 4 mýty o zelených střechách

Španělská dlažba – vskutku netradiční dlažba do interiéru i exteriéru

Vyměňte zimní povlečení za letní!

Souznění u krbových kamen podporuje rodinnou pohodu

Design a materiálové provedení kuchyně na míru