Zařizování domácnosti skříněmi se může mnohým zdát jako zábavná činnost. Zajít si do obchodu a vybrat vhodný zařizovací předmět dle rozměrů není přece nic složitého. Problém může nastat v případě, když v sortimentu zboží prodejců nenajdeme volně stojící skříň odpovídající našim potřebám, případně se snažíme již od začátku co nejefektivněji zařídit bydlení v novostavbě. Zvláště u malých bytů mnohdy nezbývá nic jiného, než si místo skříní ze sériové výroby nechat sestavit nábytek na zakázku. Ideální volbou jsou vestavné skříně.

vestavna-skrin-do-loznice-svitavy-dyha-moreny-orech

 

Vestavěné skříně jsou vhodné především pro malé nebo asymetrické prostory, kde se nevejde nábytek typizovaných rozměrů. Příkladem mohou být rohy, výklenky, šikmé stropy v podkroví nebo schodišťové prostory. Tento typ skříní však může v našich domech či bytech představovat rovněž stylovou záležitost.

loznice_zluta

 

Skříně  přesně na míru jsou plně variabilní a maximálně využívají dostupný úložný prostor. Mohou plnit nejrůznější funkci od uložení oblečení, přes skladování potravin, čisticích prostředků až po prezentaci knih v originální domácí knihovně. Umístit je můžeme takřka kamkoliv – do ložnice, do obývacího a dětského pokoje, do pracovny, na chodbu, na verandu atd.

 

Design a materiál

První věcí, kterou bychom si měli ještě před výběrem samotné vestavěné skříně uvědomit, je primární účel jejího využití. Co budeme do skříně ukládat? Bude se jednat o lehké nebo těžší předměty? Jak často budeme obsah skříně používat? To jsou otázky, na něž musíme znát odpověď, abychom vybrali správný materiál korpusu, dveřní výplně, systém otevírání a vnitřní vybavení skříně.

 

detska-vestavena-skrin-na-miru-breclav-limetka-stribrna

 

Nejčastěji používanými materiály pro výrobu skříní na zakázku jsou laminát, dýha a MDF desky. Dřevěné dekory jsou nadčasové, nicméně v současné době je možné navrhnout vestavěné skříně v méně tradičním provedení, například s lesklým povrchem v pastelových barvách. Zajímavého estetického řešení docílíme také kombinací rohové skříně na míru s netradiční dveřní výplní. Vhodně zvolené materiály dodají domácnosti nádech elegance i luxusu. Šatník z exotického ratanu či bambusu ve spojení s LED osvětlením se stane ústřední dominantou každé moderní šatny

 

Výhody vestavěných skříní:

  • neomezené možnosti tvarů, barev a velikostí
  • efektivně využitý úložný prostor do posledního centimetru
  • možnost výběru materiálu i dekoru
  • vhodné pro zabudování do atypických a nepravidelných místností
  • každá vestavěná skříň je originál

 

Nevýhody vestavěných skříní:

  • vyšší pořizovací cena, která však odpovídá kvalitě
  • doba dodání je závislá na časových možnostech truhlářské firmy

 

Kvalitní vestavěná skříň na míru je investicí na celý život, takže se i přes vyšší pořizovací cenu vyplatí tento kus nábytku pořídit. Pokud si nevíte rady, jak si skříň do požadovaného prostoru navrhnout, jaký druh kování zvolit nebo kterému materiálu dát přednost, můžete se obrátit na některé z profesionálních nábytkových studií. Případně si můžete skříň virtuálně sestavit sami dle bezplatného online návrháře, kde si vyberete všechny potřebné parametry krok pro kroku. Před objednáním je lepší si prohlédnout skříň osobně (například na prodejně) a zkontrolovat kvalitu jejího zpracování.

 

Mohlo by se vám líbit:

Originální dům? Navržený od stavebního architekta!

Výhody kuchyně na míru

Systémy větrání s rekuperací Zehnder pomáhají plnit směrnici NZEB

Čím se řídit při výběru povlečení?

Vířivka na zahradě pro zdraví i pro zábavu

Větrání s rekuperací při rekonstrukci bytu