Jak vymalovat ložnici tak, aby působila uvolněným, přívětivým dojmem a dobře se vám v ní usínalo?

Ložnice je střed klidu a pohodlí. Pokud usilujete o relaxační pobyt v ložnici, není žádoucí kontrastní vzor. Nicméně, na stěny mohou být použité světlé barvy, jako je červená, zelená, modrá.

Obsah článku: Jak vymalovat | Galerie | Kolik barev a kde je použít | Nejlepší odstíny

Jak tedy vymalovat ložnici?

U volby správné barvy do ložnice, je třeba vzít v úvahu její vliv na lidskou psychiku:

  • Modrá – zmírňuje nervovou podrážděnost;
  • Zelená – odstraňuje únavu spojenou s duševní činnosti;
  • Červená – vyvolává vzrušení a úzkost;
  • Žlutá – dává rozradostněný, hřejivý pocit;
  • Fialová – barva navozuje u někoho nepohodu;
  • Oranžová – navzdory horku, může vytvořit pocit “padání zdi.”

Pokud vám tyto odstíny nevyhovují, volte kombinací s dalšími vhodnými odstíny. Špatně zvolená barva v ložnici, může nepříznivě ovlivnit emocionální stav uživatele. Například zelená může unavit, pokud její odstín je příliš světlý. Rozmanitost a pestrost barev nám mohou zajistit různé doplňky a dekorativní prvky.

Barvy do ložnice – fotogalerie

Barva do ložnice je základ dobrého spaní

Profesionálové radí používat v malování stěn ne více než dvě základní barvy. Pokud používáte pouze jednu barvu, je možné diverzifikovat interiér s jasnými akcenty na nábytku a dekorací.

Můžete si vybrat základní barvu a použít veškeré rozmanitosti jejích odstínů. Je třeba se vyhnout kombinaci různých vzorů. Pokud má vzor pro vás zásadní význam, pak je lepší zůstat u jednoho.
Barva do ložnice, jako je černá a bílá vzájemně skvěle ladí, ale v žádném případě ne jako hlavní barvy pro interiér ložnice.

Taky je velmi důležitá barva stropu, neboť dramaticky zvětšuje, případně zmenšuje vzhled pokoje. Pokud vymalujete strop bílou barvou, pokoj se nám jeví jako vyšší. Když ovšem bílou barvou vymalujete zbytek pokoje, pokoj bude opticky menší. Noční obloha na strop ložnice – tady bychom mohli začít!

Vhodné barvy do ložnice – není to věda

Jaké jsou vhodné barvy do ložnice, pokud je prostor v místnosti příliš malý? U takových místností je nejvhodnější čistý, neutrální, světlý, transparentní tón s teplým odstínem. Aby místnost působila větším dojmem, můžete použít tapetu s horizontálním vzorem.

Teplé tóny pomáhají transformovat do místnosti pohodu, ze které je výhled na sever. V dalším případě je možné stěny natřít v barvě písku, mléčně nebo béžové a doplníme barevným povlečením v barvě čajové růže.

Pokud máte okna naopak, na jih, můžete použít celou škálu studených barev, jako je fialová, modrá, bílá nebo barva máty. Také záleží na vzoru tapety, pokud je přítomna. To znamená, že jemný vzor bude opticky rozšiřovat prostor, a velký bude působit opačným dojmem.

V každém případě, v úzké a malé ložnici by neměly být používány tmavé reliéfy a vlysy na stěnách. Tmavé odstíny jak je známo, opticky místnost snižují a zužují. Jako další možnost je, že namalujete jednu ze stěn v barvě odlišné od barvy ostatních tří stěn.

Související:

Mohlo by se vám líbit:

Vybíráme křesla do obývacího pokoje

Z celuloidu se nejprve vyráběly biliárové koule, teprve později se ukázal být užitečným i pro další účely

Příprava kávy french press má jednu důležitou zásadu

Geodetické práce odborně a kvalitně

Začínáme udit – rady a tipy pro úplné začátečníky

V Praze 10 roste osobitý rezidenční projekt Malešický háj