Hobbytec

Se zahradou nemusí být spojena jenom práce, jelikož je skvělým místem i pro relaxaci. Zjistěte spolu s námi, jak vybrat správný zahradní nábytek, který vytvoří potřebné zázemí.

Nejprve je třeba podívat se na to, co vše budete potřebovat. Základ by měl být jasný – stoly a židle, popřípadě křesla. Tato kombinace nabídne vše potřebné, ať už budete chtít jenom tak posedět, nebo rozpálit betonový gril a uspořádat grilovací párty. Milovníci skutečné relaxace dnes mohou vsadit i na lehátka, polohovací křesla, houpačky a mnoho dalšího sortimentu.

Jaký vybrat materiál?

Máte jasno v tom, co si na svou zahradu pořídíte? Podívejte se s námi i na možnosti materiálového provedení. V souvislosti s cenou, dlouhou výdrží, vysokou odolností a životností dominuje plast. Z hlediska designu se však nejedná o nijak dokonalé provedení.

Hliníkový zahradní nábytek - set Regulus 4+
Hliníková sestava Regulus 4+

Dřevěná zahradní sestava Sadach 2+3
Dřevěná sestava Sadach

Máte-li raději přírodní materiály, lze zvolit klasiku v podobě dřeva, nebo ratanu. Vzhled je dokonalý, i když připomenout musíme náročnější údržbu. Mnozí proto zvolí kompromis, který přináší umělý ratan neboli technoratan. Ten nabídne mimořádný vzhled kombinovaný s odolností i minimální údržbou.

Rozměry neopomíjejte

Je jasné, že čím je zahradní nábytek rozměrnější, tím nabídne větší pohodlí či více prostoru pro vaše občerstvení. Na druhou stranu nezapomínejte na dispozice místa, kam ho chcete umístit. Dobré je před nákupem vše přeměřit a vyzkoušet si, zda se na danou část zahrady, do altánu, nebo na terasu vejde. Neopomíjejte ani prostor pro jeho uložení. Zde pravděpodobně přečká celou zimu, což prodlouží jeho životnost.

Pozor na údržbu a čištění

Správný zahradní nábytek by nám měl být primárně k užitku. Pokud chcete vynaložit jenom minimální úsilí na jeho pravidelnou údržbu, volte materiály, které stačí omývat proudem vody a jsou stále jako nové. To platí u zmíněného plastu či umělého ratanu. Proti nim stojí dřevo, kde se neobejdete bez pravidelných impregnačních nátěrů, které výrazně prodlouží jak životnost, tak i vzhled.

Foto: Hobbytec

Mohlo by se vám líbit:

Odhalte všechny možnosti využití party stanu

Květináče, které se vám budou jistě líbit

Večery na terase za chladného počasí zpříjemní infra topidlo

Moderní ploty z betonu

Vířivka na zahradě pro zdraví i pro zábavu

Tipy, Jak čistit zahradní nábytek