Konferenční stolek je neodmyslitelnou součástí obývacího pokoje. A přestože se zdá, že se při jeho výběru nedá nic zkazit, opak je pravdou. Proto vybírejte obezřetně – s pomocí osvědčených tipů.

Většina z nás vybírá běžně podle ceny a designu. Někdy to stačí, jindy je vhodné vzít v úvahu i další kritéria. Například v případě výběru konferenčního stolku.

Jaký je správný rozměr?

Pro odkládací stolek tedy platí, že prvním kritériem je praktičnost, což znamená správné rozměry. Ty volíme jak na základě prostornosti obývacího pokoje, tak rozměrů sedací soupravy. Délka konferenčního stolku by tak podle mnohých bytových architektů a designérů měla odpovídat polovině až dvěma třetinám délky pohovky.

S tímto pravidlem je ale třeba zacházet s rozvahou, protože se nezřídka stává, že je sedačka nepoměrně velká k prostoru v němž se nachází. Proto je mnohdy lepší, když se budete řídit tím, že pro malý obývací pokoj zvolíte spíše menší stolek a do většího a otevřeného prostoru zase o něco větší. Jednoduché.

Skleněný konferenční stolek micro

MT-nábytek.cz – skleněný konferenční stolek Micro 103x50x63 cm

Důležitá je také správná výška konferenčního stolku, ačkoliv se to nemusí na první pohled zdát. Obecné doporučení říká, že by měl být konferenční stolek vysoký od 40 do 50 cm. Mnohem lépe však uděláte, pokud se zaměříte na to, aby byla odkládací deska stolku ve shodné výšce jako sedák pohovky, potažmo kolena přísedících. Nebudete se tak muset pro šálek kávy pokaždé složitě a namáhavě natahovat, ale vše bude v ideální výšce, maximálně pohodlné a v dosahu.

Případně můžete sáhnout po konferenčním stolku s nastavitelným podnožím, které umožňuje měnit výšku stolku podle aktuálních potřeb. Veškeré starosti s optimální výškou pak odpadají.

Vše spolu musí ladit

Už víte, jaké rozměry jsou pro váš konferenční stolek ideální. Nyní se zaměřte na design, který by měl ladit s celkovým pojetím interiéru a ostatním nábytkem. Je laděn do moderního stylu? Pro moderně zařízený interiér může být skvělou volbou designový nábytek – konferenční stolek z kovu či skla, případně kombinace. Dřevěný odkládací stolek ve venkovském stylu je v tomto případě krokem vedle, totéž platí samozřejmě i naopak. A je dobré na to pamatovat. Jednoduché a tradičně tvarované odkládací stoly zase daleko lépe sladíte s ostatním nábytkem a větší škálou interiérových stylů.

Nezapomeňte na odkládací prostor

Zvažte také, jestli bude váš nový konferenční stolek plnit spíše funkci odkladního prostoru, což je jeho hlavní účel, nebo spíše prostoru pro umístění bytových dekorací.

multifunkční konferenční stolek v industriálním stylu

zdroj: westelm.com – konferenční stolek s chytře řešeným úložným prostorem

Podle toho pak snáze určíte, jestli je pro vaše potřeby dostačující konferenční stůl s jednou anebo dvěma odkládacími deskami. Nebo jestli je lepší zvolit rovnou konferenční stůl se šuplíky, který vám umožní řadu věcí skrýt a zároveň zůstanou vždy po ruce.

Mohlo by se vám líbit:

Rekvalifikační kurzy v Praze: Aktuálně si lze zvolit kurz účetnictví

Vyberte si zlato jako svou investici a nebojte se inflace

Kvality pohovek Natuzzi Editions a Natuzzi Italia

I vy se můžete stát malíři, i když třeba s malou pomocí

Vybíráme křesla do obývacího pokoje

Z celuloidu se nejprve vyráběly biliárové koule, teprve později se ukázal být užitečným i pro další účely