Elektřina je jedním z pravidelných výdajů domácností, kterému se nevyhneme a její cena každoročně stoupá. Na první pohled by se mohlo zdát, že jediným řešením, jak ušetřit, je omezit spotřebu energie. To však není nutné. Náklady na elektřinu snížíte snadno tím, že si vyberete výhodnějšího dodavatele. Jak na to?

Praktická kalkulačka cen elektřiny

Porovnávat nabídky desítek dodavatelů elektřiny by bylo velmi časově náročné. Navíc byste se museli vyznat ve složitých cenících. Naštěstí existuje mnohem pohodlnější řešení – online kalkulačka cen elektřiny. Díky ní si srovnáte ceny elektřiny od různých dodavatelů během pár minut z pohodlí domova a hned můžete změnit svého poskytovatele za výhodnějšího.

Zorientujte se v cenách elektřiny

Výsledná cena elektrické energie, kterou najdete na své faktuře, se skládá z několika složek. První část tvoří regulovaná složka, jejíž výši určuje Energetický regulační úřad. Tato cena je pro všechny dodavatele elektřiny stejná, závazná a neměnná.

Druhou část představuje neregulovaná složka, kterou si každý dodavatel určuje sám. Právě tržní cena elektřiny vám dává prostor pro výraznou úsporu, protože se u jednotlivých dodavatelů liší. Rozdíly vznikají kvůli odlišným cenám, za kterou jsou firmy schopny nakupovat elektrickou energii na burze a podstatnou roli hraje také konkurenční boj, marže obchodníka a další poplatky.

Jak funguje kalkulačka elektřiny?

Srovnání dodavatelů elektřiny je hotové za pár minut. Do kalkulačky elektřiny zadejte kraj, kde bydlíte a svoji spotřebu elektřiny. Nejjednodušší je postupovat podle údajů na faktuře. Vyberete svoji sazbu, druh jističe, spotřebu ve vysokém tarifu a současného dodavatele. Pokud nemáte fakturu k dispozici, zvolte si možnost spočítat úsporu orientačně. V tom případě stačí vyplnit pouze velikost domácnosti a způsob, jakým využíváte elektřinu nejčastěji. To je vše!

Na základě vašich údajů kalkulačka porovná ceny více než 30 dodavatelů a seřadí vám je od nejlevnější nabídky. Nízká cena však nemusí znamenat nejlepší nabídku. Dodavatele elektřiny je nutné porovnávat komplexně s ohledem na celkovou kvalitu poskytovaných služeb. Proto je součástí srovnání tzv. index komplexnosti, který vám pomůže vybrat tu nejlepší nabídku.

Rozhodli jste se pro změnu dodavatele?

Díky srovnání dodavatelů zjistíte, kolik můžete ušetřit na nákladech za elektrickou energii. Úspora může činit až několik tisíc korun ročně. Navíc změna dodavatele elektřiny není nic složitého, snadno ji vyřídíte z pohodlí domova. Nemusíte se prokousávat štosy dokumentů ani chodit na pobočku dodavatele – stačí na konci srovnání vyplnit nezávaznou poptávku. :

Mohlo by se vám líbit:

4 kritéria, podle kterých vybrat odborníky na úklid firmy

Ideální rodinná dovolená? S karavanem na místě vašich snů

Mobilní plachtové haly mají všestranné využití!

Nalezněte s námi ty nejúžasnější a architektonicky nejkrásnější kasina na světě

Poslední šance požádat o kotlíkovou dotaci

Firma na zážitky zve k zážitkům po celé republice