Máte pocit, že vašemu obývacímu pokoji chybí barvitost a svěžest? Máme pro vás 6 tipů, jak to hravě změnit a přeměnit váš obývák ve vkusnou oázu barev.

Trocha umění dělá divy

Máte rádi umění? Pestrobarevné moderní obrazy do obývacího pokoje nejen, že vnesou barvy, mnohdy i ty, s jejichž odstíny se například u nábytku a dekorací moc nesetkáte, ale také zároveň fungují jako plnohodnotná dekorace a může tvořit dokonce ústřední bod celého pokoje.

TIP na nevšední obrazy:

Čím dál oblíbenější jsou například obrazy malované horkým voskem, tedy technikou, kterou můžete znát  také pod názvem Enkaustika. Pro ukázku, jak může takový obraz vypadat, se podívejte do galerie:

 

Zkuste vyměnit podsedáky a potahy na křeslo

Netradiční barevný odstín potahu či podsedáku pro vaše křeslo také udělá své, okamžitě totiž oživí celý okolní prostor, obzvláště je-li nejbližší okolí na barvy jinak poměrně strohé.

 

Přidejte barvy na podlahu

Máte v obýváku plovoucí či litou podlahu? Koberce a koberečky s netradičními vzory anebo kontrastním odstínem spolehlivě vytvoří dojem barevnosti a živosti. Obzvláště pokud se nachází v sedací části pokoje, typicky pod konferenčním stolkem anebo jako podklad pod celou sedací zónou. Správně zvolený koberec do obývacího pokoje bývá také často naprosto dostačující změnou.

 

Nezapomeňte na lampy a svítidla

Oblíbenou variantou je umístit do obývacího pokoje lampu anebo svítidlo, které mohou dodat barvy místnosti jak svým designem se zajímavým motivem, tvarem anebo barevnou paletou. Případně si mnohdy vystačíte s vyměněním standardní zářivky za barevnou.

 

Dejte polštářky kam se dá

Pokud na to chcete jít jednoduše a dát vyniknout hned několika barvám bez velkých investic, sáhněte po klasice v podobě různě barevných polštářků, které vhodně rozmístíte na židle, sedačky, taburety… Úspěch zaručen.

 

Změňte barvu stěně

Největší změny pak spolehlivě dosáhnete změnou barvy jedné ze stěn obývacího pokoje, může jít jak o výrazně tmavší odstín odstínu již použitém na ostatních zdech, případně, pokud se toho nebojíte, výrazně kontrastní barvu. Zpravidla pak na sebe tato část stěny soustředí veškerou pozornost, je tedy vhodné na ni umístit předměty, doplňky a zařízení na které chcete upozornit a dát jim možnost vyniknout. Na rozdíl od plnohodnotné výmalby obýváku není nátěr jedné stěny nijak časově ani finančně náročný.

 

Už víte, jak oživit obývací pokoj jen s pomocí barev. Přečtěte si také:

Mohlo by se vám líbit:

Vybíráme křesla do obývacího pokoje

Z celuloidu se nejprve vyráběly biliárové koule, teprve později se ukázal být užitečným i pro další účely

Příprava kávy french press má jednu důležitou zásadu

Geodetické práce odborně a kvalitně

Začínáme udit – rady a tipy pro úplné začátečníky

V Praze 10 roste osobitý rezidenční projekt Malešický háj