Máte-li rádi vaření a doma si rádi a často kuchtíte nějaké lahodné pokrmy, pak jistě dobře víte, že velmi záleží na vybavení, které používáte. Základem kuchyně, pominu-li sporák a kuchyňskou linku, jsou bezesporu hrnce. Při jejich výběru a volbě dalších potřeb je nutné dát si pozor především na materiály.

Nejoblíbenější druhy hrnců a pánví z hlediska materiálového provedení

Vlastnosti jednotlivých materiálů, z nichž jsou hrnce či pánve vyrobené, se mnohdy dosti často liší. Některé z nich ani nejsou vhodné pro určité druhy sporáků. Proto je nutné si při nákupu ohlídat, z čeho jsou vlastně vámi vybrané hrnce udělané, respektive zda mají vhodné vlastnosti.

I v dnešní době stále mnohé hospodyňky a kuchaři nedají dopustit na klasické smaltované hrnce. Jsou dostatečně osvědčené, dokážou poměrně solidně rozvádět teplo po celém povrchu nádobí. Velká nevýhoda oproti moderním hrncům však spočívá zejména v tom, že tento druh nádobí nemá nepřilnavý povrch, tudíž se připravované pokrmy snadno a rychle připalují.

Pokud chcete zvolit hrnce a pánve s nepřilnavým povrchem, je lepší místo smaltovaného nádobí použít kupříkladu litinové hrnce, ideální vlastnosti má rovněž teflon. U něj je však nutné zvlášť pečlivě dbát na to, aby nedošlo k narušení vrchní struktury, jinak se nepřilnavost výrazně zmenšuje. Pro teflonové hrnce a pánve je zapotřebí používat speciální naběračky a další domácí potřeby pro vaření, díky nimž se povrch nenaruší.

Praktické doplňky do kuchyně

V kuchyni je samozřejmě vhodné mít nejen základní vybavení pro vaření, ale také nejrůznější domácí potřeby, jež vám usnadní přípravu jídel. Typickou ukázkou praktické pomůcky jsou louskáčky, díky nimž se nemusíte trápit s rozlouskáváním tvrdých schránek ořechů.

V neposlední řadě je dobré mít k dispozici v kuchyni také dózy na potraviny. Poslouží k jejich ochraně před vnějšími vlivy. Dají se využít pro bezpečné uskladnění mouky, cukru, ale i mnoha dalších ingrediencí, jež v kuchyni během vaření často a rádi používáte a nelze je skladovat jen tak samotné ve skříni či spíži.

Velký výběr produktů do kuchyně nabízí Orion domácí potřeby. Naleznete mezi nimi řadu variant hrnců a pánví, dále pak zmíněné dózy na potraviny atd.

Mohlo by se vám líbit:

Nejen veřejné LED osvětlení změní vaši obec

Jak navrátit výkon spotřebičům? Pomohou náhradní díly a filtry

Jak na chudobu?

Jak postupovat při nastřelování kolimátoru

EET kontrola může nečekaně překvapit každého podnikatele. Co se v takových případech bude dít?

Potřebujete zajistit servis kolem svého domku? Potom oceníte tažné zařízení