Moucha domácí

Přečtěte si, jak na mouchy v bytě, ale i na zahradě. Máme pro vás osvědčené babské rady. Včetně dvou tipů na speciální přípravky dostupné volně v prodeji, které můžete v boji proti mouchám využít. A úspěšně je jimi zlikvidovat.

Co na mouchy funguje, když plácačka nestačí?

 

Stejně jako dotěrní komáři, jsou i mouchy domácí citlivé na různé vůně a pachy. Ty je dokáží spolehlivě odradit od toho, aby poletovaly kolem vás při posezení na terase anebo vnikly přímo do vaší domácnosti.

 

3 osvědčené způsoby boje bez chemie

 

Nejlepší způsob, jak odpudit mouchy bez použití chemie je: postavit jim do cesty například mátu, muškát, levandule anebo bazalku a další rostliny používané v boji proti mochám. Pokud nemáte například kolem terasy záhon a potřebujete se jich zbavit třeba v domě, postačí natrhat hrst listů a umístit je do místnosti.

Druhou možností je klasická past v podobě plechovky či PET lahve se sladkou limonádou. Účinné řešení nejen na mouchy, ale i další hmyz, do které ve snaze dostat se k sladkému moku, mouchy spadnou a utopí se.

Jednou z věcí, co odpuzuje mouchy opravdu spolehlivě, je jednoznačně voda. Respektive útok vodou naplněným rozprašovačem, který spíše než k odrazení od poletování kolem slouží k bleskové paralyzaci a likvidaci, ale i to se počítá.

2 způsoby boje s pomocí speciálních přípravků

 

V otevřeném bojišti na zahradě představují účinnou zbraň chemické mucholapky a lapače jako jsou například:

  • BROS lapač vos, sršňů a much 200 ml – Vábí hmyz z okolí na směsici feromonů a přírodních vůní, po vniknutí jej pak uvězní uvnitř (na heureka.cz od 115 Kč).

Pro interiér jsou pak vhodné zejména samolepky proti mouchám na okna s aktivní složkou bez zápachu:

Zajímavost na konec: Víte, jak dlouho žije moucha? Průměrně 28 dní. (Pokud nenatrefí na vás, vybavené účinnými bojovými postupy 🙂 Přejeme hodně zdaru v boji.

Přečtěte si také další podobné články:

Mohlo by se vám líbit:

Lokální rekuperace a kde ji použít?

Vyvracíme 4 mýty o zelených střechách

Španělská dlažba – vskutku netradiční dlažba do interiéru i exteriéru

Vyměňte zimní povlečení za letní!

Souznění u krbových kamen podporuje rodinnou pohodu

Design a materiálové provedení kuchyně na míru