Uvažovali jste o tom, že zkusíte vytápět elektřinou? V tom případě potřebujete úsporný způsob vytápění. Rozhodně nejsou vhodná konvenční topidla, jejichž účinnost není příliš velká, protože ohřívají přímo vzduch. To samozřejmě trvá dlouhou dobu a spotřebují u toho spoustu energie. Mnohem zajímavějším je princip infrazářičů. Jednak přinášejí okamžitých pocit tepla, ale zároveň ušetří velké množství energie.

Vytápějte efektivně

Kouzlo infrazářičů spočívá v tzv. sálavém teple. To je pro lidský organismus nejpřirozenější a tento způsob distribuce tepla známe třeba od kamen. Již jsme zmiňovali, že klasická topná spirála je neúsporná, kdežto infrazářiče díky ohřevu přímo objektů a osob ve své blízkosti naopak přináší úsporu velmi významnou. Zároveň díky tomuto způsobu předávání tepla navodí v místnosti pohodu i při nižších teplotách.

Velkou výhodou infrazářičů je samozřejmě především samotný princip vytápění. Ta tam je energetická náročnost konvenčních řešení. Energetická úspora infratopení spočívá v samotné efektivitě vytápění sálavým teplem. Zapnutí těchto přístrojů pocítíte okamžitě, protože tento princip zajistí rychlý ohřev. Zároveň jsou prakticky bezúdržbové. Jedná se o topidlo, které vám umožní vytápět pouze tam, kde to právě potřebujete. Nemusí tak například nabíhat celý systém centrálního vytápění, např. kotel.

Různá řešení pro každé použití

V dnešní době si můžete vybírat na trhu z mnoha modelů, kde určitě najdete některý, jež vás osloví. Vždy samozřejmě záleží především na tom, za jakým účelem si přístroj pořizujete. Typicky jsou na výběr systémy: 

  • Pro instalaci napevno
  • Přenosné

Pokud se má jednat o stálý způsob vytápění, jsou velmi vhodné pochopitelně systémy, které se instalují napevno. Typicky se jedná o tepelné panely, které jsou instalovány přímo na zeď. Pokud vám nevyhovuje pevné řešení, existují samozřejmě také přenosné varianty.

Mohlo by se vám líbit:

Dopřejte si krb či krbová kamna do bytu i domu

Domovní ČOV od projektu po úřady

Vyrazte na slevy do Baumax. V eshopu mají výprodeje až 70 %

Podle čeho vybírat obklady a dlažby do exteriéru?

Bezpečnostní dveře s cylindrickou vložkou ochrání vás i váš majetek

PREFA zve na veletrh STŘECHY PRAHA 2020 do PVA EXPO Letňany