Zahradní houpací síť je ideálním místem pro odpočinek, mnohé závěsné houpací sítě, sedačky a vaky jsou zároveň vhodné i do interiéru. Ty nejběžnější si dnes představíme, abychom vám usnadnili případný výběr a koupi správné houpací sítě.

Houpací sítě a závěsná křesla

Principem houpací sítě jsou dva pevné body, mezi které se síť připevní v dostatečné výšce od země. Mohou to být stromy, tyče od prádelníku, betonový sloupek a cokoliv dalšího. Jelikož jsou snadno dostupné, je vhodné zvolit model, který snese větší zátěž a má volitelnou vzdálenost. Ne každý v nich vydrží relaxovat celý den, ale pro občasný odpočinek se jedná o skvělou volbu. Houpací sítě jsou v různých provedeních jsou určeny pro jednu, dvě i více osob.

 

Jednou z dalších možností zahradní relaxace je houpací síť v podobě křesla nebo samotné závěsné křeslo. Vhodné je do interiéru i venkovního prostředí. Oblíbená jsou závěsná křesla, která se dají zavěsit pouze na jeden pevný hák v interiéru, nebo na zahradě na jednu silnou větev. Existují však i houpací křesla pro dvě osoby, která mají dva úchytné body.

Hamaka

Houpací síť hamaka je jedinečným závěsným lůžkem hodícím se například pro dobrodruhy cestující po světě pouze s báglem na zádech.

 

 

Cestovní hamaka představuje pohodlnou postel na cesty. Je to ultralehká turistická houpací síť opatřená provazy, takže ji stačí uvázat v přírodě mezi dva stromy, které mohou být od sebe vzdáleny až pět metrů. Hamaka se obvykle vyrábí z pevného a lehkého polyesteru, takže váží pár set gramů, běžně ne více než půl kilogramu. Stejně tak si ji užijete i na zahradě nebo při kempování.

V případě, že zrovna poblíž nejsou žádné stromy, mezi které byste mohli síť/hamaku zavěsit, představují ideální řešení stojany na houpací sítě, na které se dá síť jednoduše zavěsit a okamžitě používat. Stejně tak můžete dnes zakoupit rovnou houpací síť se stojanem v jednom balení, což je zpravidla finančně výhodnější.

Houpací vak

Závěsný houpací vak/houpací pytel, je zpravidla určen dětem už od tří let. Houpací vak se jednoduše zavěsí na strop, nebo na trám, venku na silnější větev nebo konstrukci pro klasickou houpačku…

 

Doporučená výška by měla být alespoň dva metry, ovšem díky pevnému a dlouhému lanu se dá vak zavěsit obvykle i výše.

Související:

Mohlo by se vám líbit:

Moderní ploty z betonu

Vířivka na zahradě pro zdraví i pro zábavu

Teplé počasí se hlásí o slovo a stále více času trávíme venku

Jak zvelebit svůj domov a udělat ze zahrady ráj? Využijte okrasné kameny!

Sezóna sekání trávníku se blíží. Už víte, jakou si pořídíte sekačku?

Teplé počasí prospívá mravencům, zbavte se doma jejich kolonií