Neblokujte energii jednotlivých elementů špatným rozmístěním nábytku a zkuste upravit svůj domov na základě několik jednoduchých pouček z tradičního čínského učení feng shui pracujícího s pěti základními elementy.

Prostor před domem, co svádí ke vstupu

Velmi důležitou roli má prostor těsně před hlavním chodem do domu, který v sobě má energii přilákat pozornost a svádět ke vstupu. Tento prostor by měl být upravený a čistý s menším počtem vzájemně se doplňujících dekoračních prvků.

Správné rozmístění místností

S uplatňováním feng shui začněte již při zařizování bytu nebo domu během určování funkčního významu jednotlivých místností.

Ujasněte si, kde je jaká světová strana a podle toho postupujte. Na severní stranu umístěte místnosti s velkým výskytem spotřebičů – koupelnu, prádelnu, spíš nebo i ložnici. Na jih by měl směřovat například obývací pokoj. Kuchyň, pracovnu nebo dětský pokoj orientuje směrem na západ nebo východ.

Jaké zvolit barvy do místností?

Barvy vyřazují energii, která působí na naši činnost a ovlivňuje naši produktivitu. Při výběru barev se soustřeďte na to, k čemu je místnost určená a zohledněte i její orientaci na některou ze světových stran.

Zelená, žlutá a modrá barva posilují zdraví, jsou plné energie a symbolizují růst, hodí se proto do východně nebo jihovýchodně orientovaných obývacích pokojů, koupelen, malujeme jí dětské pokoje a místa, kde potřebujete kreativní myšlení. S červenou barvou buďte kvůli její velké energii opatrní a červené předměty umístěte směrem k jihu. Fialová barva se díky své jedinečnosti hodí do kanceláří nebo pokojů pro děti v pubertě. S bílou barvou sázíte na jistotu a dá se díky své neutrální energii použít naprosto kamkoliv.

Základem je jednoduchost

Snažte se o jednoduchost, volte čisté barvy a vyhýbejte se mnohobarevným a výrazným vzorům. Předměty a zvláště techniku nedávejte těsně vedle sebe. Každý předmět okolo sebe potřebuje mít kousek místa, kudy může procházet jeho energie. Věci umístěné blízko sebe by spolu měly být v souladu a vzájemně se doplňovat.

Základní zóny domova

Základní zóny domova představují a symbolizují jednotlivé části, které dohromady tvoří celý váš domov. Rozdělují se ne 9 základních zón – bohatství, rodina, vědění, sláva, štěstí, kariéra, vztahy, děti a přátelé.

Například v zóně bohatství se vyjadřuje finanční zajištění a blahobyt rodiny pomocí příjemných barev a doplňujících se předmětů.

Prostor zaměřený na rodinu věnujte uctění vztahu se svou rodinou. Umístěte sem společné fotografie, darované předměty a všechny příjemné věci spojené s vaší rodinou.

V zóně vědění se věnujte získávání vědomostí, vzdělávání a zdokonalování se pomocí umístění knih a motivačních materiálů.

Související:

Mohlo by se vám líbit:

Vybíráme křesla do obývacího pokoje

Z celuloidu se nejprve vyráběly biliárové koule, teprve později se ukázal být užitečným i pro další účely

Příprava kávy french press má jednu důležitou zásadu

Geodetické práce odborně a kvalitně

Začínáme udit – rady a tipy pro úplné začátečníky

V Praze 10 roste osobitý rezidenční projekt Malešický háj