Možná právě stojíte před rozhodnutím, jakým způsobem řešit do budoucna vytápění. Topení pevnými palivy, je sice levné, ale pracné. Topení plynem je stále dražší, takže co tak zkusit vytápění elektřinou? Jako první vás možná napadlo tepelné čerpadlo, které je jistě skvělým řešením do novostavby, kde může sloužit třeba i pro ohřev vody apod. Má ale vyšší počáteční investici. Existuje ale možnost využít infrazářiče, jejichž instalace je naprosto triviální a můžete je uvést do chodu ihned prakticky kdekoliv.

Efektivní vytápění elektrickou energií

Proč má vlastně smysl o infrazářiči uvažovat? Mimo jiné je to skutečnost, že využívají sálavého tepla, které je pro nás tím nejpřirozenějším. Jedná se o stejný druh tepla, který můžete cítit třeba od kamen. Pokud porovnáme tento způsob vytápění a klasickou topnou spirálu, kterou využívají elektrické přímotopy, tak je infrazářič podstatně úspornější. Neohřívají totiž je zdlouhavě vzduch, ale zahřívají přímo předměty okolo, což je právě princip sálavého tepla.

Inteligentní Domácnost, Dům, Technologie, Multimédia

Díky tomuto principu vytápění vlastně máte téměř okamžitě pocit tepla, přestože ještě není vzduch v místnosti ohřátý. Energetická úspora infratopení je založena právě na efektivitě sálavého tepla. Kromě toho se můžete těšit z bezúdržbového řešení, které nevyžaduje ani žádný centrální systém. Samozřejmě můžete tento způsob vytápění využít také jako doplněk k vašemu stávajícímu centrálnímu systému vytápění. To je na vás.

Řešení pro každou situaci

Velkou výhodou infrazářičů je skutečnost, že na trhu existuje široká škála modelů. Který model zvolíte, to závisí do značné míry na tom, kde potřebujete topidlo instalovat. V zásadě si můžete vybírat ze dvou způsobů instalace:

  • Pevná instalace
  • Přenosné topidlo

Jestliže chcete instalovat tento systém vytápění nastálo, samozřejmě se vyplatí pořídit si přístroj, který jednoduše instalujete na stěnu v požadovaných místnostech. To jsou tzv. topné panely. Potom jsou ale třeba případy, kdy chcete používat tento způsob vytápění třeba na chatě. Tam se může hodit přenosné řešení.

Mohlo by se vám líbit:

Vybíráme křesla do obývacího pokoje

Z celuloidu se nejprve vyráběly biliárové koule, teprve později se ukázal být užitečným i pro další účely

Příprava kávy french press má jednu důležitou zásadu

Geodetické práce odborně a kvalitně

Začínáme udit – rady a tipy pro úplné začátečníky

V Praze 10 roste osobitý rezidenční projekt Malešický háj