Kdo má rodinný dům, má i prostor pro vytváření zajímavých relaxačních zákoutí. Ta mohou mít mnoho podob, ale obvykle jim vždy dominuje křeslo. Pojďte se podívat, jaká křesla dokážou váš dům proměnit ve snové bydlení, kde vždy najdete místo pro odpočinek.

Křesla v interiéru už dávno nejsou jen součásti sedací soupravy 3+1+1. Ta je docela demodé a spíše se nosí sedačky do L a do U bez křesel, anebo s křesly zcela mimo sedačku. V tomto případě se vedle sedací soupravy objeví ještě designová křesla. Křesla však jde využívat i mimo obývací pokoj. Patří do dětského pokojíku, do ložnice, klidně do větší předsíně i do různých zákoutí v tmavých rozích podkroví, či naopak přímo u oken.

Vsaďte na klasiku – na ušák

Ušák je naprostá klasika. Jde o větší křeslo charakteristické svými područkami, a především bočními opěrkami hlavy na zádové části křesla, které poskytují oporu hlavě. Na ušák potřebujete mít jako osoba tu správnou velikost. Jinak nemusí být zcela pohodlným. Avšak pokud jde o design, je to taková klasika, že se nepere skutečně s žádným interiérovým stylem.

Designová křesla už neprovětrávají naše peněženky

Mnozí z nás touží po designovém křesle, které o nás bude vypovídat, že se „vyznáme“ v tom, co se v interiéru nosí. Naštěstí dnes i mnoho designových křesel koupíme již za přijatelnou cenu. Takže si je můžeme dovolit bez toho, abychom se pak poklepávali na čelo, kolik jsme utratili za jediný kousíček nábytku, který si nakonec nejvíce oblíbila naše kočka. Menší křesílka se hodí i k toaletním stolkům, nebo k „hodinové“ home office. Pokud ale chcete domácí pracovní místo využívat po celou pracovní dobu, budete potřebovat rozhodně klasické ergonomické kancelářské křeslo.

Relaxační křesla si zamilujete

Křesla speciálně k odpočinku, to jsou především polohovací křesla, houpací křesla a závěsná křesla. Najděte jim v bytě či v domě místo. Bude o ně rvačka. Milovat je budou děti i dospělí. Jsou to přesně ta křesla, která zcela mění naše bydlení. Už to není jen střecha nad hlavou. Už je to místo, kde si umíme odpočinout a nabít se energií.

Křesla s funkcemi navíc

Vždy se hodí chytrá křesla. Taková, která lze rozložit a z místa na sezení je místo pro odpočinek v leže, nebo třeba rovnou postel. Ano, tyto chytré funkce nejsou pouze výsadou rozkládacích sedacích souprav a pohovek. Stále častěji nám je umí nabídnout i křesla.

Kam pro křesla?

Kde koupit designová křesla, která se budou hodit právě pro náš interiér? Nechte si poradit od vyhledávače nábytku InHaus.cz. Web přináší přehled nejlepších e-shopů s nábytkem.

Mohlo by se vám líbit:

Večery na terase za chladného počasí zpříjemní infra topidlo

Vyřešte vanu v koupelně skutečně tak, aby byla pohodlná. Hodí se i úložné prostory

Díky infrazářičům a topným panelům ušetříte za vytápění

Jak naplánovat rekonstrukci domu

Co potřebujete pro solární ohřev vody?

Zakrývací plachty na míru vyřeší problém, co se zahradním nábytkem a dalšími věcmi