Rozhodujete se, jaký konferenční stolek do obýváku pořídit? Nepodceňte výběr, vzhled a cena by v tomto případě neměly být jedinými kritérii. Naopak je jich rovnou pět.

5 praktických tipů, které vám pomohou vybrat perfektní konferenční stolek pro váš obývací pokoj

Kritérium č. 1 – odolnost

I když se to nemusí na první pohled zdát, konferenční stolek toho musí vydržet opravdu hodně, v podstatě jde totiž o univerzální odkládací prostor, kam neodkládáte jen kávu, sušenky a ovladač od televize, ale výjimku nejsou ani knihy, nohy… A samozřejmě musí odolat zátěžovému testu v podobě poblíž či přímo na stolku si hrajících dětí.

Kritérium č. 2 – velikost stolku/pokoje

Důležitým faktorem, alespoň pokud chcete, aby stolek do pokoje pasoval a zároveň si zachoval praktičnost, je jeho rozměr a měřítko vůči pokoji.

Pokud je obývací pokoj prostorný, logicky se nabízí dát přednost většímu stolku, obklopenému z jedné až tří stran sedačkami. Stejně tak se ale můžete rozhodnout pro méně tradiční, ale o to zajímavější variantu, že použijete místo jednoho většího rovnou 2 menší konferenční stolky do obýváku. Tato varianta ideálně “rozbije prostor” a dodá mu na vzdušnosti.

Dvojice menších stolků má také výhodu v pohodlnější manipulaci a vhodnější uspořádání v případě, že si to žádá situace.

Vůči například sedačce by pak velikost stolku měla odpovídat zhruba polovině až třem čtvrtinám délky sedačky.

Kritérium č. 3 – Výška

Výška desky by měla odpovídat výšce okolního sezení, tedy křesel, pohovky… respektive být v úrovni kolen, protože tak budete mít vše na stolku v ideální výšce, vzdálenosti a poloze od sebe. Pokud nechcete měřit výšku sedaček/umístění kolen a následně podle toho vybírat, jako jisté vodítko vám může posloužit také doporučená obecná výška stolku tzn. v rozmezí 40-50 cm.

Kritérium č. 4 – údržba a praktičnost

V případě, že máte například dražší koberec a obáváte se například rozlití kávy na stolku, která by jej mohla nenávratně zašpinit, doporučujeme typ s okraji, které rozlitý nápoj, drobky a další zadrží, takže nedojde k žádným škodám a následný úklid bude snazší.

Na druhou stranu, chcete-li být připraveni na cokoliv, tedy i nečekaně velkou sešlost u kávy, rozkládací konferenční stolek vám to podstatně usnadní.

Kritérium č. 5 – materiál a tvar

Pokud chcete prostoru dodat na hřejivosti a zároveň udělat ze stolku jeho středobod, který poutá pozornost, jsou ideální stolky z masivu. Kombinující klidně nohy stolku opatřené barevným nátěrem (univerzální je šedá, bílá, tyrkysová) spolu s deskou v přírodním odstínu masivu…

Stejně tak může být skleněný, který je vhodný zejména, je-li vašim záměrem vizuální přítomnost stolku spíše upozadit a zaměřit pozornost na jiný kus či kusy nábytku případně zachovat vizuální vzdušnost. Toho docílíte také tím, že nebude mít jen jednu, ale klasicky čtyři nohy, ideálně co nejtenčí.

Co se tvaru týče, nejoblíbenější je oválný či hranatý, protože se tak lépe tvarově sladí s ostatními prvky v místnosti a zároveň nabízí i větší odkládací plochu. Na druhou stranu, chcete-li velký pohyb okolo stolku a zároveň si jej co nejvíce  usnadnit, pak je lepší zvolit kulatý design.

 

Mohlo by se vám líbit:

Vybíráme křesla do obývacího pokoje

Z celuloidu se nejprve vyráběly biliárové koule, teprve později se ukázal být užitečným i pro další účely

Příprava kávy french press má jednu důležitou zásadu

Geodetické práce odborně a kvalitně

Začínáme udit – rady a tipy pro úplné začátečníky

V Praze 10 roste osobitý rezidenční projekt Malešický háj