V časech, kdy čím dál více pracujeme ze svých domovů, možná i na vás přišla myšlenka zařídit si doma svoji vlastní malou kancelář. Nebo alespoň pracovní koutek. Co by v takové domácí pracovně nemělo chybět, čemu se při výběru naopak vyhnout a jaké jsou v této oblasti aktuální trendy?

Stůj je středobodem celé pracovny

Základem je stabilní kancelářský stůl. Musí mít dostatečnou velikost vzhledem k činnosti, kterou se zabýváte. Pokud kreslíte návrhy domů, budete pravděpodobně potřebovat více prostoru než programátor, který si vystačí pouze s počítačem, případně monitorem navíc. Velmi praktické jsou výškově nastavitelné stoly. Kromě vás tak může sloužit i jiným členům vaší rodiny, změnou výšky si případně rozbijete pracovní rutinu.

Designové trendy se ubírají směrem k maximální jednoduchosti. A to i klidně bez úložného prostoru. Na ten je vhodnější samostatný nábytek.

V kurzu jsou variabilní úložné prostory

Pokud chcete mít ve svých šanonech, dokumentech a knížkách pořádek, ideálním pomocníkem je pro vás kancelářská skříň s podrobným vnitřním dělením. Je-li na vás představa skříně až ke stropu zbytečně veliká, můžete využít menších komod, případně kancelářského nábytku na kolečkách. S takovými malými kancelářskými kontejnery se zásuvkami můžete po kanceláři libovolně pohybovat. Budou vám vždy při ruce.

Sezení pro zdravá záda

Sedávat dlouhodobě na židli, která k tomu není určená, vaše záda rozhodně neocení. Při vybírání židle se nevyplatí šetřit, volte ergonomicky tvarované, odpružené a šetrné k vašemu zdraví. Moderní alternativou k pracovní židli jako takové je tzv. aktivní sezení. Jedná se o balanční míče nebo stoličky, na nichž při sezení zlepšujete své držení těla, posilujete zádové a ramenní svaly a netrápíte tolik své tělo. Navíc brání únavě.

V doplňcích se držte jednoduchosti

Domácí pracovna by měla být výhradně pracovním místem. Proto v ní mimo kancelářský nábytek není prostor pro nějaké jiné větší vybavení. Nekupujte zbytečně věci, které by vás rozptylovaly či odváděly od práce. Barvy vybírejte ty, které vám pomáhají v soustředění (typicky světlé jemnější tóny). Klíčový je dostatek světla. V ideálním případě přirozeného, které je podporováno kombinací centrálního stropního svítidla a lampičky u stolu. Světlo by mělo obsahovat dostatek modré složky.

Mohlo by se vám líbit:

Kvality pohovek Natuzzi Editions a Natuzzi Italia

Vybíráme křesla do obývacího pokoje

Z celuloidu se nejprve vyráběly biliárové koule, teprve později se ukázal být užitečným i pro další účely

Příprava kávy french press má jednu důležitou zásadu

Geodetické práce odborně a kvalitně

Začínáme udit – rady a tipy pro úplné začátečníky