Výběr povlečení se často podceňuje. Lidé často sáhnou po tom nejlevnějším, protože si myslí, že jim stejně nevydrží, ale opak je pravdou. Samozřejmě si nemusíme kupovat ložní prádlo za tisíce, aby zůstalo nějaký ten pátek stálobarevné a jemné.

Držte se jasných pravidel

Kvalitní povlečení nepoznáme na první pohled, ale spíše na omak. Pokud vybíráme modely na internetu, je to složitější a měli bychom si dobře prostudovat, z čeho jsou povlaky na peřinu a polštář vyrobeny. Klíčem k úspěchu jsou prodyšnost, pružnost, ale také savost a pevnost. Pakliže prahnete po povlečení z bavlny, je dobré se podívat, jakou má gramáž. S tím úzce souvisí také cena. Není od věci si přečíst recenze zákazníků, postačí jen pár minutek.

Není materiál jako materiál

K nejoblíbenějším materiálům patří bavlna. Je prodyšná, hladká, příjemná k lidské pokožce a je možné ji prát i na vysoké teploty. Není divu, že je jako stvořená pro dětské povlečení. Pro nejmenší členy rodiny vyžadujeme nejnáročnější požadavky. Chladné noci vám zpříjemní lenošení ve flanelovém ložním prádle. Flanel je hřejivý a heboučký. Před pár lety bylo v módě povlečení z krepu, protože se nemusí žehlit. Ruku na srdce, ne všem vyhovuje. Je na omak drsnější a ne všichni to snesou. Podobně je to se saténovými kousky. Na pohled jsou překrásné, ale docela chladí. I jeho údržba si vyžaduje pozornost.

I délka hraje svou roli

Většinou si lidé vybírají povlečení podle vzhledu a ceny. Jakmile se konečně rozhodnou pro materiál, měli by se zaměřit na délku. Do dětských postýlek je vhodné ložní prádlo menších rozměrů. Vysokým jedincům padne do oka prodloužené povlečení. Už jim nebudou zpod peřiny trčet nohy! V posledních měsících jsou trendy modely světlejších a nenápadných barev. Něco na tom bude. Takový vintage a Provence styl je příjemný a netrápí pestrobarevnými tóny či vzory. Mezi dětmi jsou však barvičky oblíbené!

Mohlo by se vám líbit:

Vybíráme křesla do obývacího pokoje

Z celuloidu se nejprve vyráběly biliárové koule, teprve později se ukázal být užitečným i pro další účely

Příprava kávy french press má jednu důležitou zásadu

Geodetické práce odborně a kvalitně

Začínáme udit – rady a tipy pro úplné začátečníky

V Praze 10 roste osobitý rezidenční projekt Malešický háj