Domov je místo, kde by se měl každý cítit v pohodě a bezpečí. Toho prvního lze docílit tím, že si pohrajete se zařizováním vnitřních prostor a vytvoříte v nich harmonickou atmosféru. K zajištění bezpečnosti budete zase potřebovat speciální prvky a zařízení. Mezi ně nepatří jen alarmy a kamery, ale v první řadě bezpečnostní dveře.

Bezpečnost by měla být na prvním místě

V dnešní době je počet vloupání vysoký. Většina zlodějů se snaží vytipovat dobu, kdy obyvatelé nemovitosti odjedou na víkend či na dovolenou, případně odejdou za každodenními povinnostmi. Mají pak na prohledání obydlí a odnesení všeho, co jim připadá cenné, dostatek času; někdy se dokonce stane, že majitel objektu po příchodu domů najde jen holé zdi. Ale riziko nehrozí jen ve chvíli, kdy je objekt prázdný. Najdou se i lupiči, kteří se nijak nezdráhají vniknout do objektu ani za přítomnosti jeho majitelů. Často se tak stává v noci, někdy se ale pokoušejí proniknout dovnitř i za bílého dne. Velké riziko hrozí zejména seniorům, handicapovaným a dětem. Odcizení, případně poničení majetku pak nemusí být jediným neblahým důsledkem. Přítomným osobám hrozí ublížení na zdraví a snadno se mohou ocitnout i v ohrožení života.

Bezpečnostní dveře jsou pro zloděje pořádným oříškem

Rizikovým situacím je nejlepší předcházet, proto je třeba dětem i dříve narozeným členům rodiny vysvětlit, jak se chovat, pokud u dveří zazvoní neznámý člověk a pod nějakou záminkou se dožaduje vstupu. Stejně důležité je ale také zajistit dům či byt tak, aby se do něj žádný nezvaný návštěvník nedostal. Ideálním řešením jsou bezpečnostní dveře. Dostat se přes ně totiž vůbec není snadné.

Jakou ochranu bezpečnostní dveře poskytují?

Bezpečnostní dveře jsou mnohem odolnější než ty standardní. Prokopnout je je v podstatě nemožné a úspěšně odolávají i snahám o vypáčení nebo vysazení z pantů. A když zvolíte protipožární variantu, výrazně snížíte také riziko, že vyhoříte, pokud propukne požár u některého ze sousedů. Bezpečnostní dveře vás navíc ochrání i před hlukem, který proniká zvenčí. Nezapomínejte ani na detaily – bezpečnostní dveře by měly být opatřeny kukátkem, které pomůže ověřit, kdo za nimi stojí. Pokud standardní dveře svého domova vyměníte za bezpečností, nebudete se muset bát.

V bezpečnostních dveřích nesmí chybět cylindrická vložka

Cylindrické vložky jsou standardem u všech vstupních dveří. Při jejich koupi ale mějte na paměti, že se dělí na dvě skupiny. Stavební cylindrické vložky nejsou certifikovány jako bezpečnostní. Poskytují sice jistou míru ochrany, i tak se hodí spíše jako provizorní řešení. Dlouhodobě je jejich využití na místě pouze u objektů, v nichž není uloženo nic cenného, jako jsou zahradní domky či kůlny. Pro bezpečnostní, případně i obyčejné vstupní dveře, jsou určeny certifikované cylindrické vložky 3. a 4. bezpečnostní třídy.

K dveřím patří dveřní kování

Při pořizování nových bezpečnostních dveří budete potřebovat i dveřní kování pro vchodové a vstupní dveře. Ideální je typ, který má na vnitřní straně klasickou kliku a na vnější bezpečnostní kouli. Při výběru designu berte v potaz charakter nemovitosti, orientujte se ale také podle svého vkusu. Podobně je tomu i v případě, kdy pořizujete dveřní kování pro interiérové dveře. U těch otočných už samozřejmě bude klika z obou stran. Případně můžete pořídit i madlo na dveře. Kvalitní dveřní kování samozřejmě seženete i k posuvným dveřím.

Posuvné dveře vám poskytnou mnohem více prostoru

V dnešní době jsou ceny nemovitostí vysoké. Zejména ve velkých městech tak mnoho majitelů bytů řeší, jak na relativně malé ploše získat co nejvíce místa k životu. Patříte mezi ně? Pak by pro vás mohly být přínosné posuvné dveře. Pro jejich instalaci budete potřebovat stavební pouzdra, která můžete použít jak pro SDK, tak i pro zděnou příčku.

Mohlo by se vám líbit:

Dopřejte si krb či krbová kamna do bytu i domu

Domovní ČOV od projektu po úřady

Vyrazte na slevy do Baumax. V eshopu mají výprodeje až 70 %

Podle čeho vybírat obklady a dlažby do exteriéru?

Infrazářiče či topné panely vám dokáží ušetřit za vytápění

PREFA zve na veletrh STŘECHY PRAHA 2020 do PVA EXPO Letňany