Potřebujete novou postel pro zvýšení kvality svého spánku? V takovém případě se vám mohou hodit následující 4 rady, které vám pomohou s výběrem té správné varianty. S pomocí následujícího článku tak jistě zvolíte takový kousek, díky kterému si budete užívat maximálně kvalitní spánek.

Správné rozměry

Prvním velmi důležitým faktorem pro výběr perfektní postele jsou správné rozměry. Promyslete si, jestli hledáte klasické jednolůžko, či naopak manželskou postel. Dále existují další kompromisy o šířce 140 centimetrů. Největší varianta má šířku 220 cm a v takovém případě jde opravdu o luxusní dvoulůžko.

Příjemný materiál

Dále si promyslete, jestli hledáte nezlomnou a za každé okolnosti odolnou kovovou postel, nebo raději sáhnete po příjemném a hřejivém dřevě, které má také vynikající životnost. Krásně působí i kombinované varianty. Oblíbené jsou také čalouněné postele, u kterých oceníte měkkost a moderní vzhled.

Líbivý design

Dalším kouskem do skládačky při výběru ideální postele je její vzhled. Protože jde o nejvýraznější kousek nábytku v každé ložnici, pečlivě si dávejte záležet při volbě konkrétní varianty. Na základě toho totiž výrazně proměníte vzhled celé místnosti a je lepší vybírat takové řešení pro efektní sladění k již stávajícímu vybavení v místnosti. Pokud přemýšlíte nad větší renovací ložnice a výměnou více kusů nábytku, existují rovnou celé sady, kdy má například postel, noční stolky a velká šatní skříň stejný sladěný styl.

Praktické funkce

Výhodou u postele je například spodní úložný prostor, kam budete moci dát aktuálně nepoužívané oblečení a další zbytečné věci. V nabídce na internetovém obchodě najdete modely postelí s již připraveným spodním úložným prostorem, ale také varianty, které jsou připravené pro možné uložení přihrádky.

Mohlo by se vám líbit:

Večery na terase za chladného počasí zpříjemní infra topidlo

Vyřešte vanu v koupelně skutečně tak, aby byla pohodlná. Hodí se i úložné prostory

Díky infrazářičům a topným panelům ušetříte za vytápění

Jak naplánovat rekonstrukci domu

Co potřebujete pro solární ohřev vody?

Zakrývací plachty na míru vyřeší problém, co se zahradním nábytkem a dalšími věcmi