Čím dál více firem nezaměstnává žádnou vlastní uklízečku. Platit dalšího zaměstnance je totiž zbytečné, když pro něj stejně nemáte práci na celý den. Mnohem lepší je najmout si nějakou externí úklidovou firmu, která přijede prostě tehdy, když to bude třeba.

Společností, které nabízí úklid firmy, je dnes celá řada a možná i ve vašem městě je jich rovnou několik. Podle čeho tedy vybrat tu pravou, jež naplní vaše představy a nechá vaše kanceláře či výrobní prostory zářit čistotou?

1. Cena hraje jasnou roli

Každý chce ušetřit. Proč také platit více, než musíte? Nejdříve si tedy udělejte průzkum, jaké cenové nabídky mají společnosti ve vašem městě. Standardní ceny se pohybují kolem 150 korun za hodinový úklid. Jestliže se však chystáte uzavřít smlouvu na delší dobu, možná dostanete na úklid kanceláří speciální výhodnější cenovou nabídku.

2. Rozsah nabízených služeb

Jestliže potřebujete uklidit pouze kanceláře, asi není co řešit, to zvládne každá firma. Ne všechny ovšem nabízí i odklízení sněhu, sekání trávníku nebo speciální čištění koberců. Budete tyhle služby využívat?

3. Historie firmy a zkušenosti jiných

Ne že by nově založené úklidové společnosti nemohly být dobré. Vždycky je ale jistější obrátit se na takovou, která už za sebou má nějakou historii a řadu spokojených zákazníků. Každá firma se tím ráda pochlubí, takže hledejte informace přímo na jejich webu. Pak můžete vyzkoušet zadat její jméno do vyhledávače a vypátráte i názory zákazníků.

4. Certifikace a kvalita zaměstnanců

Je pravda, že název normy ČSN EN ISO 9001:2001 vám nejspíš nic neřekne, ale je hezké vidět, že firma vlastní některé renomované certifikáty. Zajímejte se však také o to, jak moc certifikované a proškolené má zaměstnance, kteří u vás budou firemní úklid provádět.

Těch kritérií se zdá docela dost, že? Nebojte, většinu z nich si snadno ověříte, pokud trochu prozkoumáte web společnosti. A jestli nic zkoumat nechcete, máme tip na jednu olomouckou firmu. Delta servis provádí jak úklidy domácností, tak firem a může se pochlubit významnými referencemi např. od Tesca či Českých drah.

Mohlo by se vám líbit:

Jak postupovat při nastřelování kolimátoru

EET kontrola může nečekaně překvapit každého podnikatele. Co se v takových případech bude dít?

Potřebujete zajistit servis kolem svého domku? Potom oceníte tažné zařízení

Ideální rodinná dovolená? S karavanem na místě vašich snů

Mobilní plachtové haly mají všestranné využití!

Nalezněte s námi ty nejúžasnější a architektonicky nejkrásnější kasina na světě