Sluníčko na jaře nabírá sílu a dokud nám nesvítí do očí při práci, vidíme ho rádi. Jestli ho ale máte doma víc, než se vám líbí, je nejvyšší čas zamyslet se nad možnostmi stínicí techniky.

mamedum.cz_ksystem_cz_nahledovy

Bytovému designu vládne jednoduchost. Záclony a závěsy, které tak milovaly naše babičky, tak z českých domácností pomalu mizí. A je to dobře, protože spolu s nimi mizí i řada jejich nevýhod:

  • časově náročná údržba (záclony a závěsy musíte prát, žehlit a složitě věšet),
  • nehygieničnost (v těžkých závěsech se drží roztoči),
  • ekonomická nevýhodnost (potřebujete minimálně dvě sady závěsů a záclon a prací prášek také něco stojí),
  • nedostatečná možnost regulace světla.

Venkovní žaluzie: ideální řešení pro novostavby

Pokud právě stavíte, zvažte venkovní žaluzie. Ochrání vás nejen před světlem, ale také před nežádoucím přehříváním interiéru. V zimě naopak nepustí teplo ven a vy ušetříte za topení. Žaluzie z kvalitních materiálů navíc částečně fungují jako bezpečnostní rolety a zabrání zlodějům ve vniknutí do domu.

mamedum.cz_ksystem_cz_01

Přes nesporné výhody instalace při stavbě domu se venkovních žaluzií nemusíte vzdávat ani tehdy, když už máte postaveno. Moderní žaluzie jsou nenáročné na stavební připravenost a vybrané typy jdou instalovat i do již hotových staveb.

Žaluzie pro každý typ oken

Třetí a nejoblíbenější možností zastínění interiéru jsou interiérové žaluzie. Na výběr máte z nepřeberného množství materiálů, barev i tvarů. Žaluzie totiž nemusí být jen horizontální, vertikální se skvěle hodí k zastínění větších ploch (francouzská okna), ale také jako předěl místnosti.

mamedum.cz_ksystem_cz_02

Česká firma K-system pak nabízí horizontální žaluzie pro každý typ oken. Ať už tedy máte kastlová, plastová s dvojsklem nebo stará dřevěná, jistě najdete perfektně ladící žaluzie. Problém nejsou ani okna obloukového tvaru.

 

Mohlo by se vám líbit:

[Galerie] Tento nádherný ekologický dům zvládli postavit za 6 týdnů

Víte, že na mytí laminátové podlahy je potřeba správný mop?

Co byste měli vědět, než si pořídíte konferenční stolek do obýváku

PRŮVODCE: Nakupujte nábytek on-line bez obav. Víme, jak na to…

5 geniálně jednoduchých tipů, jak zadarmo zkrášlit ložnici

Vyberte ten nejlepší nábytek do pokojíčku, který bude vyhovovat dětem i vám