Sluníčko na jaře nabírá sílu a dokud nám nesvítí do očí při práci, vidíme ho rádi. Jestli ho ale máte doma víc, než se vám líbí, je nejvyšší čas zamyslet se nad možnostmi stínicí techniky.

mamedum.cz_ksystem_cz_nahledovy

Bytovému designu vládne jednoduchost. Záclony a závěsy, které tak milovaly naše babičky, tak z českých domácností pomalu mizí. A je to dobře, protože spolu s nimi mizí i řada jejich nevýhod:

  • časově náročná údržba (záclony a závěsy musíte prát, žehlit a složitě věšet),
  • nehygieničnost (v těžkých závěsech se drží roztoči),
  • ekonomická nevýhodnost (potřebujete minimálně dvě sady závěsů a záclon a prací prášek také něco stojí),
  • nedostatečná možnost regulace světla.

Venkovní žaluzie: ideální řešení pro novostavby

Pokud právě stavíte, zvažte venkovní žaluzie. Ochrání vás nejen před světlem, ale také před nežádoucím přehříváním interiéru. V zimě naopak nepustí teplo ven a vy ušetříte za topení. Žaluzie z kvalitních materiálů navíc částečně fungují jako bezpečnostní rolety a zabrání zlodějům ve vniknutí do domu.

mamedum.cz_ksystem_cz_01

Přes nesporné výhody instalace při stavbě domu se venkovních žaluzií nemusíte vzdávat ani tehdy, když už máte postaveno. Moderní žaluzie jsou nenáročné na stavební připravenost a vybrané typy jdou instalovat i do již hotových staveb.

Žaluzie pro každý typ oken

Třetí a nejoblíbenější možností zastínění interiéru jsou interiérové žaluzie. Na výběr máte z nepřeberného množství materiálů, barev i tvarů. Žaluzie totiž nemusí být jen horizontální, vertikální se skvěle hodí k zastínění větších ploch (francouzská okna), ale také jako předěl místnosti.

mamedum.cz_ksystem_cz_02

Česká firma K-system pak nabízí horizontální žaluzie pro každý typ oken. Ať už tedy máte kastlová, plastová s dvojsklem nebo stará dřevěná, jistě najdete perfektně ladící žaluzie. Problém nejsou ani okna obloukového tvaru.

 

Mohlo by se vám líbit:

Účet za vytápění vás nemusí zruinovat

Servis plynového kotle a spalinových cest

3 úskalí, se kterými se můžete potýkat v novém domově

Barvy světla a typy LED žárovek aneb jak neudělat chybu při výběru osvětlení

Pohodlné bydlení díky kvalitním kobercům od Vopi

Užijte si rok 2019 v pohodlí vaší postele!