Sluníčko na jaře nabírá sílu a dokud nám nesvítí do očí při práci, vidíme ho rádi. Jestli ho ale máte doma víc, než se vám líbí, je nejvyšší čas zamyslet se nad možnostmi stínicí techniky.

mamedum.cz_ksystem_cz_nahledovy

Bytovému designu vládne jednoduchost. Záclony a závěsy, které tak milovaly naše babičky, tak z českých domácností pomalu mizí. A je to dobře, protože spolu s nimi mizí i řada jejich nevýhod:

  • časově náročná údržba (záclony a závěsy musíte prát, žehlit a složitě věšet),
  • nehygieničnost (v těžkých závěsech se drží roztoči),
  • ekonomická nevýhodnost (potřebujete minimálně dvě sady závěsů a záclon a prací prášek také něco stojí),
  • nedostatečná možnost regulace světla.

Venkovní žaluzie: ideální řešení pro novostavby

Pokud právě stavíte, zvažte venkovní žaluzie. Ochrání vás nejen před světlem, ale také před nežádoucím přehříváním interiéru. V zimě naopak nepustí teplo ven a vy ušetříte za topení. Žaluzie z kvalitních materiálů navíc částečně fungují jako bezpečnostní rolety a zabrání zlodějům ve vniknutí do domu.

mamedum.cz_ksystem_cz_01

Přes nesporné výhody instalace při stavbě domu se venkovních žaluzií nemusíte vzdávat ani tehdy, když už máte postaveno. Moderní žaluzie jsou nenáročné na stavební připravenost a vybrané typy jdou instalovat i do již hotových staveb.

Žaluzie pro každý typ oken

Třetí a nejoblíbenější možností zastínění interiéru jsou interiérové žaluzie. Na výběr máte z nepřeberného množství materiálů, barev i tvarů. Žaluzie totiž nemusí být jen horizontální, vertikální se skvěle hodí k zastínění větších ploch (francouzská okna), ale také jako předěl místnosti.

mamedum.cz_ksystem_cz_02

Česká firma K-system pak nabízí horizontální žaluzie pro každý typ oken. Ať už tedy máte kastlová, plastová s dvojsklem nebo stará dřevěná, jistě najdete perfektně ladící žaluzie. Problém nejsou ani okna obloukového tvaru.

 

Mohlo by se vám líbit:

Dům plný splněných vánočních přání

Špatně spíte? Na vině může být nevhodná matrace

Máte ve své provozovně kvalitní dílenský nábytek?

Sháníte halu? Nechte si ji postavit. Na klíč!

Vyberte si ty pravé vchodové dveře do bytu i domu

Jak odstranit skvrny od čokolády a kakaa bez drahého čisticího přípravku