Vodní vysavače jsou stále poměrně nové, přesto stojí za to, uvažovat nad jejich pořízením. V čem se liší od klasických sáčkových vysavačů?

Žádné vyměňování zaprášených sáčků

U vodních vysavačů se můžete rozloučit s výměnou sáčků plných prachů a nečistot. Veškerá filtrace probíhá přes vodní filtr, takže po skončení vysávání pouze vylijete vodu. Ve vodě se zachytí všechny nečistoty a ještě než vzduch vyjde z vysavače ven, pročistí se přes další filtry. Znamená to i nižší náklady pro běžné vysávání, protože sáčky do vysavače stojí daleko víc, než pouze napuštění nádoby vodou.

vodní vysavač kch 2
Přirozené zvlhčení vzduchu

Vyčištěný vzduch, který vychází z vodního vysavače, je zvlhčený a dá se tím částečně nahradit i drahý zvlhčovač vzduchu. Ovšem tento efekt vydrží jen chvíli po vysávání.

Vodní vysavač je potřeba důkladně čistit

Vodní vysavače vyžadují pravidelné a důkladné čistění nádoby na vodu a jejího okolí, jinak se mohou ve vlhkém a teplém prostředí množit mikroorganismy. Ale v porovnání se zaprášenými a špinavými sáčky, jsou nároky na hygienickou údržbu srovnatelné.

vodní vysavač kchr 5
Nabídka vodních vysavačů

Na trhu najdete několik typů vysavačů s vodní filtrací fungujících na různých principech. Některé využívají princip nasávání vzduchu přes vrstvu vody, jiné zase efekt rozbouřené vody, do které se chytí více částic a spoustu dalších drobných odchylek v konstrukci.

vodní vysavač kch 4

Jak je to s alergeny?

Pokud jste alergik, je vodní vysavač přesně pro vás. Při výběru však dbejte na to, aby byl vybaven filtrem pro zachytávání alergenů, případně abyste jej mohli do daného modelu dokoupit. Samotná voda totiž malinké alergenní částice nedokáže zachytit a je potřeba dbát na to, aby vysavač měl filtr na jejich zachytávání.

Zdroj obrázků: produktové fotografie Kärcher

Mohlo by se vám líbit:

Jak srovnat ceny dodavatelů elektřiny a ušetřit na tom?

Tepelné čerpadlo vs. plynový kotel

Kdo je pojištěn, není překvapen

Nemovitost na kšeft aneb nájemníci vítáni

ROSTOUCÍ POPULARITA EROTICKÝCH MASÁŽÍ V PRAZE BĚHEM POSLEDNÍCH LET

5 základních rozdílů mezi robotem a cobotem