Bez sekačky nebo zahradního traktoru se dnes neobejde žádný zahrádkář. Řekneme vám, proč je zahradní traktor lepší volbou.
Léto je tady. Čas odpočinku, letního grilování, ale i každodenní péče o náš trávník. Kromě zalévání je nezbytné i jeho pravidelné sekání. Zde vyvstává otázka, zda zvolit zahradní traktor, nebo sekačku. Srovnali jsme pro a proti a můžeme objektivně říci, že traktory jasně dominují. Podívejte se proč.

Hotovo máte mnohem rychleji

Porovnejme si záběry obou možností. Tedy to, kolik trávy vezme obyčejná sekačka a kolik dokážou pojmout zahradní traktory. Zde je více než jasné, že druhá možnost jasně dominuje. Řada i běžných domácích typů nabídne záběr okolo 120 centimetrů. To je až trojnásobná hodnota proti sekačce. Zapomínat nesmíme ani na větší kapacitu koše. To znamená, že se věnujete hlavně sekání a nikoliv vyvážení odpadu.

U sekání to nekončí

K čemu obě možnosti využijeme primárně, to je více než jasné. Je to péče o náš trávník. Podotkněme také, že sekačka na trávu dnes k ničemu jinému ani neslouží. Po sezoně ji tedy obvykle uklidíme do zahradní chatky. Traktory však najdou využité celoročně. V zimě s ním můžeme dokonce i odklízet sníh, zatímco v době zahrádkářské sezony poslouží třeba na:

  • Pohodlný převoz dřeva
  • Rozmetávání hnojiva a osiva
  • Provzdušňování trávníku

Bez práce a námahy

Pokud se na své zahradě nechcete lopotit, hrají výhody opět ve prospěch traktoru. Nastartujete, zařadíte a můžete vyrazit. Ani sekačka s pojezdem se této výhodě nijak nevyrovná. A to jak proto, že za ní stále musíte chodit, tak i proto, že na nerovném povrchu jí musíte svou silou poměrně intenzivněji pomáhat.

Náklady? Stejné

I když může být u traktoru vyšší spotřeba, ostatní provozní náklady spojené se sezonou jsou srovnatelné. Ani nákupní cena nemusí být tak rozdílná, zvláště pokud zohledníme ušetřený čas i variabilitu použití.

Mohlo by se vám líbit:

Sezóna sekání trávníku se blíží. Už víte, jakou si pořídíte sekačku?

Teplé počasí prospívá mravencům, zbavte se doma jejich kolonií

Výběr zahradní trampolíny od A do Z

Bylinky na zahradě

6 důvodů, proč byste měli zastřešit váš bazén

Jak velký by měl být váš bazén?