Obliba domácích infrasaun strmě roste. Aby ne. Málokoho baví se ve veřejné infrasauně mačkat na cizí nahá těla kolem sebe. Saunovat se doma v soukromí je oproti tomu dokonalý relax. Důkladné prohřátí těla kdykoli se vám zamane a blahodárné účinky infrapaprsků na organismus tak hrají hlavní roli v rozhodnutí pořídit si domácí infrasaunu.

Vejde se infrasauna do bytu?

Máme pro vás skvělou zprávu – infrasauna se vejde i do malého bytu. Oproti finské sauně má infrasauna do bytu výhodu v tom, že se v ní během saunování sedí, takže jí stačí malý prostor. Té nejmenší a stále pohodlné infrasauně stačí prostor jen o málo větší, než zabírá váš sprchový kout.

Domácí infrasauna bude skvěle fungovat:

  • v obývacím pokoji (infrasauna nepotřebuje odvětrání)
  • v koupelně
  • místo komory
  • na terase nebo pod pergolou
  • na zahradě jako venkovní kabina nebo saunový dům

Stavební příprava pro infrasaunu

Nejsložitější bývá vybrat místo, kam infrasaunu umístíte. Jakmile vyřešíte prostor, ostatní už je jednoduché – pro instalaci infrakabiny totiž stačí zásuvka 200 V. Složitá stavební příprava není nutná, pro provoz infrasauny stačí přirozená cirkulace vzduchu.

Dřevo a infrazářiče

Pro stavbu sauny doporučujeme skandinávský smrk, cedr nebo nejlépe kanadský jedlovec (hemlock), který je mimořádně tepelně stabilní a nekroutí se. Zvláštností hemlocku je i to, že neobsahuje pryskyřici a nevydává žádnou vůni – proto je mimořádně vhodný i pro alergiky.

Saunové infrazářiče jsou srdcem každé infrakabiny. Mají rozhodující vliv na to, zda bude vaše infrasauna jen kabina, kde je teplo nebo bude mít léčivé účinky. U infrazářičů doporučujeme nešetřit a vybírat to nejlepší.

Mezi špičku mezi infrazářiči patří zářiče Vitae, které dosáhnou plného výkonu hned po zapnutí a vydávají infračervené světlo ve všech třech existujících vlnových pásmech:

IR-A zahřívá povrch kůže a má nejlepší relaxační účinky

IR-B prostupuje do vrchní části pokožky

IR-C proniká hluboko do podkoží, uvádí se, že až do hloubky 4 cm

Obyčejné infrazářice se rozehřívají až 20 minut a vyzařují přinejlepším dvě vlnová pásma (ale většinou jen jedno, takže nemají léčivé účinky a jen vás zahřejí – je to podobné, jako byste si sedli ke kamnům).

Chcete-li se přesvědčit, jak funguje dokonalá infrasauna, můžete si ji vyzkoušet v showroomu v Praze – Uhříněvsi, kde sídlí český výrobce SaunaSystem. Sauny a infrasauny na míru navrhuje a vyrábí již od roku 2003 a ochotně vám poradí s výběrem té pravé infrasauny pro vaši rodinu. www.saunasystem.cz

Mohlo by se vám líbit:

Podlahové topení je komfortní, ale má i nevýhody

3 tipy, jak si poradit s výběrem cihel pro stavbu

Zateplení domu se vyplatí po finanční i praktické stránce

Opravdu nenáročný bazén? Jeden bychom pro vás měli!

Chcete ušetřit při rekonstrukci koupelny? Vyzkoušejte tyto 3 tipy

Plovoucí podlahy se hodí do každého interiéru