Jaké jsou výhody zastřešení bazénu, a které je pro váš bazén vhodné?

Zastřešení bazénů plní mnoho úkolů. Především je to ochrana před padajícím listím a jinými nečistotami, taktéž snížíte náchylnosti kažení vody, nemusíte přidávat velké množství prostředků na úpravu vody. Navíc není nutné často používat bazénové vysavače a méně se zanáší filtr.

Dále zastřešení bazénu dokáže při dobrých podmínkách ohřát vodu až o deset stupňů celsia. A to jsme s výčty proč nechat zastřešit bazén teprve na začátku.

30% úspora energie na ohřev – zastřešení přispěje ke snížení ztrát vody odpařováním a během noci udrží konstantní teplotu vody. A pokud máte doma malé děti a chlupaté mazlíčky, tak zastřešení bazénu vám můžeme jen doporučit. Jsou vám závistivé pohledy od sousedů nepříjemné? Další dobrý důvod proč se zajímat o zastřešení bazénů.

Zastřešení bazénů prodlouží koupací sezónu

Zastřešení bazénů a ohřevy vody prostřednictvím tepelného čerpadla nebo solárního ohřevu vám umožní používat bazén od dubna do října.

Uzavřené zastřešení kumuluje nasbírané teplo ze sluneční energie a pasivně ohřívá vodu v bazénu, čímž snižuje náklady za energii na její ohřev. Než se rozhodnete pro překrytí, tak pečlivě uvažte všechny možnosti, které váš exteriér nabízí.

Je nutné si položit otázku:
Je na vašem pozemku dostatek místa na posuvné pochozí překrytí, které vyžaduje dvojnásobek délky bazénu? V případě klasického posuvného systému ať už nižšího, středního nebo vysokého zastřešení máte v zásadě dvě možnosti. Buď ho budete zasouvat až za plochu bazénu, nebo se shrne na jeho konec. Za úvahu stojí i kombinované typy, kde je část bazénu překryta nízkou střechou a ostatní nabízí komfort vysoké.

Zastřešení kruhového bazénu

Venku je pouze 15 ° C, slunce svítí a vás už láká koupání v průzračné vodě v krásně vypadajícím bazénu. Ovšem venkovní teplota je na takové koupání příliš nízká, takže buď se spokojíte s vanou, nebo si necháte zastřešit bazén, což je dnes velmi výhodné řešení.

A navíc spousta firem vyhoví jakýmkoli speciálním požadavkům, můžete se konečně koupat i v měsících, kdy by to jinak nebylo možné.

A pokud vás zajímá zastřešení kruhového bazénu, máte na výběr hned několik typů zastřešení – nízké obloukové zastřešení, zastřešení s bočními stěnami plynule přecházejícími do oblouku, kruhové zastřešení ve tvaru kupole, a další nepravidelné tvary.

Je třeba zdůraznit, že obloukové typy mají vynikající samočisticí funkci, to znamená, že sníh na nich dlouho nepobude, dešťová voda z nich smývá veškeré nečistoty a sami o sobě se jednoduše čistí. No a na závěr si dovolíme připomenout, že žádný domácí bazén nebude správně fungovat bez příslušenství. Důležitá je zejména filtrace.

Přečtěte si také:

Mohlo by se vám líbit:

Teplé počasí prospívá mravencům, zbavte se doma jejich kolonií

Výběr zahradní trampolíny od A do Z

Bylinky na zahradě

6 důvodů, proč byste měli zastřešit váš bazén

Jak velký by měl být váš bazén?

5 geniálních rad, jak se zbavit vos na vaší zahradě + tipy na přípravky proti vosám