Elektrický sušák ručníků by neměl chybět v žádné moderní koupelně. Přečtěte si, jak se zorientovat v nabídce a vybrat ten nejlepší.

Proč a kdy si elektrický sušák na ručníky pořídit?

Kromě toho, že plní dekorativní účel, je hlavní úlohou, jak je z názvu patrné, vysoušet ručníky, a bránit tak tvorbě plísní, nejčastěji se proto umisťuje elektrický sušák na ručníky do koupelny, ale je užitečný i v dalších místnostech, kde je stabilně vyšší vlhkost či by se mohl zkrátka jen hodit – prádelna, ložnice.

Je tedy praktický, elegantní a jeho používání může ve výsledku pozitivně ovlivnit i vaše zdraví a čistotu prostředí místnosti. A není nic lepšího, než se po sprše či koupeli ve vaně omotat do nahřátého ručníku – jednou vyzkoušíte a ke klasicky vlhkým a chladným ručníkům visících na stojánku v koupelně či naskládaných v polici se už jen tak nevrátíte.

Malá koupelna navíc může využít toho, že obyčejný koupelnový sušák na ručníky v takovém případě může posloužit i k vyhřívání jejího prostoru – v takovém případě je tedy dvojí výhra v tom, že za jedny náklady na energii zabijete hned dvě mouchy jednou ranou.

Koupelnové sušáky na ručníky a jejich typy

Nejrozšířenějším typem je jednoznačně sušák na ručníky na zeď, perfektní řešení pro malé prostory, zabírá totiž minimum místa jak fyzicky, tak i opticky, protože není pevně spojen s podlahou a typicky je umístěn několik centimetrů nad ní. Zároveň jsou k dostání v neuvěřitelně pestré designové škále, z nichž k nejžádanějším je klasický sušák na ručníky na topení typu žebřík.

Druhou možností je volně stojící sušák, který má na rozdíl od nástěnného výhodu v tom, že jej můžete přesouvat z místa na místo podle toho, jaké umístění vám právě vyhovuje anebo jej umožňuje aktuální uspořádání prostoru koupelny, prádelny…

Tip na článek z kategorie Koupelna: Osvětlení do koupelny

 

Mohlo by se vám líbit:

Originální dům? Navržený od stavebního architekta!

Výhody kuchyně na míru

Systémy větrání s rekuperací Zehnder pomáhají plnit směrnici NZEB

Čím se řídit při výběru povlečení?

Vířivka na zahradě pro zdraví i pro zábavu

Větrání s rekuperací při rekonstrukci bytu