Elektrický sušák ručníků by neměl chybět v žádné moderní koupelně. Přečtěte si, jak se zorientovat v nabídce a vybrat ten nejlepší.

Proč a kdy si elektrický sušák na ručníky pořídit?

Kromě toho, že plní dekorativní účel, je hlavní úlohou, jak je z názvu patrné, vysoušet ručníky, a bránit tak tvorbě plísní, nejčastěji se proto umisťuje elektrický sušák na ručníky do koupelny, ale je užitečný i v dalších místnostech, kde je stabilně vyšší vlhkost či by se mohl zkrátka jen hodit – prádelna, ložnice.

Je tedy praktický, elegantní a jeho používání může ve výsledku pozitivně ovlivnit i vaše zdraví a čistotu prostředí místnosti. A není nic lepšího, než se po sprše či koupeli ve vaně omotat do nahřátého ručníku – jednou vyzkoušíte a ke klasicky vlhkým a chladným ručníkům visících na stojánku v koupelně či naskládaných v polici se už jen tak nevrátíte.

Malá koupelna navíc může využít toho, že obyčejný koupelnový sušák na ručníky v takovém případě může posloužit i k vyhřívání jejího prostoru – v takovém případě je tedy dvojí výhra v tom, že za jedny náklady na energii zabijete hned dvě mouchy jednou ranou.

Koupelnové sušáky na ručníky a jejich typy

Nejrozšířenějším typem je jednoznačně sušák na ručníky na zeď, perfektní řešení pro malé prostory, zabírá totiž minimum místa jak fyzicky, tak i opticky, protože není pevně spojen s podlahou a typicky je umístěn několik centimetrů nad ní. Zároveň jsou k dostání v neuvěřitelně pestré designové škále, z nichž k nejžádanějším je klasický sušák na ručníky na topení typu žebřík.

Druhou možností je volně stojící sušák, který má na rozdíl od nástěnného výhodu v tom, že jej můžete přesouvat z místa na místo podle toho, jaké umístění vám právě vyhovuje anebo jej umožňuje aktuální uspořádání prostoru koupelny, prádelny…

Tip na článek z kategorie Koupelna: Osvětlení do koupelny

 

Mohlo by se vám líbit:

Dům plný splněných vánočních přání

Špatně spíte? Na vině může být nevhodná matrace

Máte ve své provozovně kvalitní dílenský nábytek?

Sháníte halu? Nechte si ji postavit. Na klíč!

Vyberte si ty pravé vchodové dveře do bytu i domu

Jak odstranit skvrny od čokolády a kakaa bez drahého čisticího přípravku