Zajímá vás, jak vybrat interiérové dveře tak, aby nebyly jen „oddělovačem“ jednotlivých místností, ale zároveň plnohodnotnou součástí interiéru? Čtěte dál.

 

Správné dveře mohou ušetřit místo

Jedním z kritérií, podle kterých můžete interiérové dveře vybrat,  je velikost místnosti, kterou chcete dveřmi vybavit. Pro menší prostory, obzvláště malé obývací pokoje či ložnice, jsou v tomto případě ideálním řešením moderní posuvné dveře. Oproti klasickým interiérovým dveřím v bytech vám totiž ušetří desítky centimetrů prostoru, běžně i dva metry, které tak můžete ponechat volné, aby prostor vypadal větší anebo je vyplnit vhodnějším nábytek a dekoracemi.

Estetika versus praktičnost a soukromí

Dobrou volbou jsou také prosklené dveře, které prostor rovněž zvětší, přinejmenším opticky. Pro maximální efekt – skutečnou úsporu prostoru v kombinaci s tou vizuální, jsou pak logicky vhodné nejen klasické, ale rovnou prosklené posuvné dveře. Jedná se zpravidla o celoskleněné interiérové dveře z bezpečnostního skla, takže jsou použitelné i pokud máte doma děti, jimž tak nehrozí žádný úraz. Přestože ale vypadají prakticky kdekoliv luxusně, jsou oproti dřevěným či plastovým dveřím náročnější na pravidelnou a důkladnou údržbu. Proto je třeba jejich pořízení zvážit i z tohoto pohledu.

Do ložnice a koupelny jsou vhodné spíše dřevěné dveře, jelikož na rozdíl od prosklených dveří dokáží zachovat potřebnou intimitu.

Mohlo by se vám líbit:

Originální dům? Navržený od stavebního architekta!

Výhody kuchyně na míru

Systémy větrání s rekuperací Zehnder pomáhají plnit směrnici NZEB

Čím se řídit při výběru povlečení?

Vířivka na zahradě pro zdraví i pro zábavu

Větrání s rekuperací při rekonstrukci bytu