Společně se stavbou rodinného domu či rekonstrukcí bytu i domu přichází potřeba zaměřit se na venkovní vchodové dveře. Představy a požadavky na ně se různí. Někdo dbá na dokonalý vzhled, jiný upřednostní bezpečnostní prvky, další zase vyžadují praktické pomocníky, které umožňují částečné propojení interiéru s exteriérem. Nabídka vchodových dveří je široká, na své si tak přijdou úplně všichni.

Investice na mnoho let

Protože je toto vybavení každé nemovitosti poměrně dost finančně nákladné, je důležité vědět, jak vybrat správné dveře. Určitě nás zajímá, jak budou dveře vypadat, ale ještě důležitější by měla být jejich bezpečnost. Je podstatné, aby byly vchodové dveře do domu zhotoveny z pevných materiálů. Skvělé je např. dubové dřevo. Vybavením, které by nemělo chybět žádným kvalitním dveřím, je tzv. francouzský falc. Zabraňuje vyražení dveří na straně, kde jsou umístěny závěsy. Co se týče zámků, běžně používané jsou třítrnové, jež se dají nahradit vícebodovým lištovým zámkem.

Dbejte i na správný rozměr dveří. Úzké komplikují nebo znemožňují vnos některého vybavení dovnitř nemovitosti, nadměrně široké zase zbytečně zatěžují závěsy a zámky.

Podíváme-li se na konstrukci a povrchovou úpravu, je dobré sáhnout po masivu v kombinaci s překližkou. Masivní lepené dřevo doplněné o ocelové profily zajišťuje odolnost dveří proti deformacím. Plášť dveří může tvořit překližka, která je voděodolná a má tloušťku 7 – 12 mm. Dveře jsou tak odolné proti povětrnostním vlivům, zároveň mohou imitovat klasickou kazetovou konstrukci. Také u zárubní je dobré dbát na všechny viditelné části, kresba dřeva by měla být stejná jak na plášti dveří, tak na zárubních. Dveře by měly být ošetřeny produkty, které je budou chránit před UV zářením, vlhkem i mrazem.

Aby dveře ani zárubně nepromrzaly, nebo jimi neprostupoval chlad z chodby panelového domu, nesmí chybět ani tepelná izolace. Přitom tepelně izolační vlastnosti se liší nejen v míře izolování, ale i v použití materiálů, z nichž jsou vchodové dveře do bytu zhotoveny. Např. prosklení často způsobuje tepelné ztráty, proto je vhodné zvolit až čtyřkomorová zasklení.

Co se týče vzhledu samotných dveří, měly by dotvářet celkový ráz domu. U moderních domů můžete zvolit netradiční barevné pojetí povrchové úpravy, masiv se hodí k novostavbám i starším nemovitostem. To, zda dveře okořeníte např. ozdobným kováním nebo kovovými lištami, obrazci, je na vás. K venkovskému stylu se však více hodí jednoduchost a klasické barvy.

Při výběru dveří nezapomeňte ani na doplňkové vybavení, jako je např. dveřní kukátko, lištové zámky, madla, elektrický otevírač, prosklení s benátským zrcadlem atd.

S výběrem kvalitních dveří vám pomůže, a zároveň vám je vyrobí společnost Erkado. Kromě vstupních dveří zde nakoupíte i dveře interiérové, posuvné, skleněné, stavební pouzdra, okna a mnohé další. Prohlédněte si její webové stránky a vyberte si dveře do celého domu. Budete zajisté spokojeni.

Mohlo by se vám líbit:

Vířivka na zahradě pro zdraví i pro zábavu

Větrání s rekuperací při rekonstrukci bytu

Letní přikrývky

Tepelné čerpadlo je levným zdrojem tepla pro domácnost

Hledáte dřevostavby Plzeň? My vám poradíme

Máte doma skladiště? Vestavěná skříň může být správnou volbou