Tyto 3 jednoduché zásady podle čeho vybrat nábytek do dětského pokoje vám s tím pomohou.

Jak vybrat nábytek do dětského pokoje?

Stanovte si rozpočet

Rozpočet pro nábytek do dětského pokoje si stanovte dopředu. Ideálně podle toho, co od nábytku očekáváte jak po stránce designu, materiálu, tak i toho, jestli hledáte spíše univerzální kousky a podobně.

Ujasněním si představy o tom, kolik jste ochotni či má smysl do nábytku v pokojíčku investovat, se navíc sníží šance, že podlehnete impulzivnímu nákupu. A pravdě podobně si tím ušetříte nemalé finance za zbytečný či zbytečně drahý kus nábytku či dekorace.

 

Soustřeďte se na univerzálnost

Abyste nemuseli kupovat nový nábytek pokaždé, když vaše děti trochu vyrostou a s nimi i jejich potřeby, doporučujeme zaměřit se na takový nábytek do dětského pokoje, který takzvaně poroste s nimi. To znamená, že má například nastavitelnou výšku, dá se rozšířit či je například přímo navržen jako modulový. Případně jeho vzhled není spjat s konkrétním věkem dítěte a nepřekypuje výraznými motivy.

Nábytek vám tak i s ohledem na zvolený materiál vydrží déle, takže tím z dlouhodobého hlediska ušetříte nemalé peníze. Byť je potřeba počítat s tím, že všestranný nábytek je zpravidla o něco dražší než obyčejné kousky.

Mnohem snáze pak v rámci dětského pokoje provedete také jakékoliv zásadnější úpravy, protože nebude nutné stávající nábytek přizpůsobovat nové podobě.

 

Zeptejte se na názor svých dětí

Možná jste se teď mírně lekli, že když se svých dětí zeptáte, jaký pokojíček by se jim líbil, vznikne na základě toho téměř psychedelická a nesourodá místnost s šílenými kusy nábytku…

…zachovejte klid.

O základní podobě od barvy na stěnách až po podlahu a typ nábytku rozhodněte sami. Dopředu. Ideálně vytvořte několik možných variant, jak by podle vás mohl a měl vypadat a mít, aby splnil vše potřebné.

Z vámi navržených variant pak dejte dětem na výběr. A zrealizujte tu, která se jim líbí nejvíce.

A pokud přeci jen vaše dítko touží po tom, aby mělo v pokoji například určitou kombinaci barev, z které se vám ježí vlasy a navíc odporuje dříve zmíněné univerzálnosti, jděte na to od lesa.

Jestliže potomek upřednostňuje názor, že všechno bude červeno-žluté s beruškami, postavami z komiksu… navrhněte, že může mít takovéto motivy a barevné kombinace na dekoracích a doplňcích jako jsou lampičky, polštáře a další. Svůj účel, aby mělo díte v pokoji něco skutečně svého, to splní téměř s jistotou.

Přečtěte si také:

Jak vymalovat dětský pokoj

Mohlo by se vám líbit:

Vířivka na zahradě pro zdraví i pro zábavu

Větrání s rekuperací při rekonstrukci bytu

Letní přikrývky

Tepelné čerpadlo je levným zdrojem tepla pro domácnost

Hledáte dřevostavby Plzeň? My vám poradíme

Máte doma skladiště? Vestavěná skříň může být správnou volbou